VIDEO Kontroverzný gól Pandeva, prešla lopta za čiaru?

Dôležitý moment zápasu: Bol to gól?Dôležitý moment zápasu: Bol to gól? Zdroj: internet

RÍM - Kontroverzný gól rozhodol o postupe Neapolu do štvrťfinále Talianskeho pohára cez Cesena. Favorizovanému tímu zaistil výhru 2:1 v 86. minúte z trestného kopu z pravej strany macedónsky útočník Goran Pandev. Avšak hosťujúci hráči vehementne protestovali, pretože podľa nich nebola lopta za bránkovou čiarou, keď ju gólman Nicola Ravaglia vyrazil.

"Myslím, že lopta bola za čiarou," povedal Pandev po zápase a dodal: "Bol to ťažký zápas, Cesena hrala výborne, ale nakoniec sme to zvládli. Veľmi túžime pohár vyhrať."

Tréner Ceseny Daniele Arrigoni sa s gólom nakoniec zmieril. "Z druhého opakovaného záberu je vidieť, že lopta je o kúsok v bránke. Ak to čiarový rozhodca videl, odviedol dobrú prácu. Musí mať istotu. Takto to dopadlo," vyhlásil.

Pre Cesena začalo stretnutie dobre, keď išla po chybe novej neapolskej posily útočníka Eduarda Vargasa do vedenia. V 65. minúte ale vyrovnal Edinson Cavani a v závere rozhodol Pandev, ktorý v polčase vystriedal nevýrazného Vargasa.

• Zdroj: ČTK, goalsarena