Zvolen doma stratil všetky body s Košičami

Marek Kolba z Košíc a Marek Slovák zo Zvolena Marek Kolba z Košíc a Marek Slovák zo Zvolena Zdroj: SITA

ZVOLEN - O niekoľko hráčov oslabení domáci sa pustili do súpera bez rešpektu, už v 5. min mali ideálnu možnosť otvoriť skóre pri dvojnásobnom vylúčení Slimáka. Presilovka im však vôbec nevyšla, takmer nevystrelili na bránku. Ich prvá tutovka prišla až v 9. min, keď sa Síkela rútil sám na Hyláka, puk však poslal vedľa košickej bránky.

O dve minúty išli Zvolenčania do vedenia vďaka obrovskej chybe košického gólmana. Hylák počas presilovky svojho tímu stratil za bránkou puk zmocnil sa ho Slovák a pohodlne zasunul do prázdnej bránky. Úradujúci majster potom zvýšil obrátky a výsledkom jeho aktivity bol vyrovnávajúci gól Zálesáka. Ten dostal presnú prihrávku od Bartoša a zblízka na dvakrát prekonal bezmocného Sáblika.

V prostrednej časti začali aktívnejšie hostia. V 25. min však horelo práve pred ich bránkou. Škvaridlo prihral Trochtovi, ktorý vo vyloženej šanci poslal puk vedľa ľavej žŕdky. Na druhej strane mal obrovskú šancu Slimák, ktorý v 27. min napálil do pravej žŕdky. O dve minúty neskôr bol blízko gólu Zvolenčan Síkela, vo výbornej pozícii však netrafil ideálne puk. V 31. min išli Košičania do vedenia, keď im stačilo niekoľko sekúnd na využitie presilovky. Na konci učebnicovej akcie bol Dravecký, ktorý zužitkoval pohotovú prihrávku Zálešáka. V 38. min už bolo 1:3, keď tesne po skončení presilovky hostí po vyšachovaní zvolenskej obrany skóroval Spilar.

Ani za nepriaznivého stavu Zvolenčania nezložili zbrane a v poslednej časti sympaticky bojovali o vyrovnanie. Skúsenejší a herne disciplinovaní Košičania si však držali vedenie. V závere mali domáci v presilovke niekoľko sľubných príležitostí na strelenie kontaktného gólu, keďže sa im to nepodarilo, dráma sa nekonala. Víťazstvo Košíc mohol ešte prikrášliť Spilar, ktorý minútu pred koncom nastrelil žŕdku.

HKm Zvolen - HC Košice 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 11. Marek Slovák - 15. Zálešák (P. Bartoš), 31. Dravecký (Zálešák, P. Bartoš), 38. Spilar (S. Gron, M. Novák)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, Tvrdoň, 1989 divákov

Zvolen: Sáblík - Vantroba, Hraško, Marek Ďaloga, J. Mucha, Korhonen, Šiška, Ťavoda, Pokovič - Marek Slovák, Brabenec, V. Baláž - Leskovjanský, M. Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, M. Jurík, Síkela - Zuzin, Fekiač, Martin Ďaloga

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, M. Novák, Martin Chovan, M. Nagy - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Spilar, S. Gron, Michel Miklík - Mlynarovič, Pašek, Matúš Chovan - E. Piatak, Jokeľ, Jenčík

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Každá prehra mrzí, aj keď v dnešnom zápase nemôžem hráčom nič vyčítať. Podali dobrý a bojovný výkon. Súper nás ničím neprekvapil, jeho skúsenosť sa prejavila najmä pri presilovkách. My sme naopak naše šance nedokázali využiť."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Mali sme zlý nástup do zápasu, keď sme urobili niekoľko individuálnych chýb. Súper to však, našťastie, nevyužil. Podarilo sa nám streliť góly a v poslednej tretine sme len dohrávali. Dúfam, že nám strelecká forma vydrží."