Slovan deklasoval Žilinu, shotout pre Konráda

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

BRATISLAVA - Slovan vstúpil do zápasu aktívne, čo žilinského brankára nútilo byť v plnej permanencii hneď od úvodu. S prvými šancami Bakoša, Švarného a Lipianskeho si ešte poradil, v 12. minúte však už bol prikrátky na Bulíkovu strelu do poloodkrytej bránky po ideálnej prihrávke Šatana - 1:0.

Po prvom góle sa prihlásili o slovo aj hostia, ale šanca Róberta Hunu zostala nevyužitá. V závere prvej časti si Stupka pri mantineli vyšliapol na Štajnocha, ktorému museli pomôcť na nohy lekári. Krídelník hostí si za tento zákrok vyslúžil trest do konca stretnutia, čo sa pre ďalší vývoj duelu ukázalo ako zlomový moment.

Päťminútovú presilovku zužitkovali "belasí" prvýkrát v 22. minúte zásluhou Hudáčka, na ktorého o ďalších 52 sekúnd nadviazal Bakoš vymietnutím horného kúta súperovej svätyne - 3:0. Keď Hudáček v 24. minúte pridal svoj druhý gól v zápase, Laco prenechal svoje mieste Murínovi. Ten sa svojej úlohy zhostil statočne a bez ujmy odolal pokračujúcemu náporu domácich. Konrád mal na opačnej strane menej práce, aj on však musel v niekoľkých prípadoch predviesť svoje umenie.

V záverečnom dejstve tempo hry opadlo, v pohode hrajúci Slovan však pridal ešte ďalšie tri góly. V 46. minúte sa dostal do samostatného úniku Bartánus, položil si Murína a bez problémov skóroval - 5:0. Na 6:0 upravil v početnej výhode obranca Ďatelinka, ktorý využil svoj dôraz pred bránkou a doťukol puk za čiaru. Odovzdanosť hostí potrestal v 54. minúte Šatan, ktorý prudkou strelou švihom napokon stanovil konečný rezultát - 7:0.

HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Góly: 12. Bulík (Šatan, I. Ďatelinka), 22. L. Hudáček (P. Frühauf, M. Bakoš), 23. M. Bakoš (L. Hudáček, Bulík), 24. L. Hudáček (M. Bakoš, Bulík), 46. M. Bartánus (L. Hudáček, Švarný), 50. I. Ďatelinka (M. Bakoš, P. Frühauf), 54. Šatan (Bulík, Kukumberg)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Stupka (Žilina) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Stano, Valach, 5535 divákov

Slovan: Konrád - P. Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Švarný, Štajnoch, Jerofejevs, od 21. min Trška - Šatan, Kukumberg, Bulík - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - M. Sloboda, M. Macho, Buc - Kudrna, Preisinger, M. Bakoš

Žilina: M. Laco (24. Murín) - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - J. Kubiš, Linet, T. Sýkora

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Samozrejme nie som spokojný s výsledkom ani výkonom. Rozhodla päťminútová presilovka Slovana, v ktorej dal tri góly. Či bola, alebo nie, neviem. Bolo tam zranenie, musím sa pozrieť na video. V prvom momente sa nepískalo nič, až po porade s hráčom Slovana. Potom sa už ťažko odolávalo hre a tlaku Slovana, má veľmi dobré mužstvo."

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: "Súhlasím s kolegom, že rozhodla päťminútová presilovka. Dali sme tri góly, viedli sme 4:0, psychicky sme sa uvoľnili a hrali v pohode. K faulu sa neviem vyjadriť, lebo som to nevidel."

• Zdroj: TASR, SITA