VIDEO Obrancovia sa postarali o triumf Barcelony v Madride

Puyol sa teší z vyrovnávajúceho góluPuyol sa teší z vyrovnávajúceho gólu Zdroj: SITA

BILBAO - Tradičný šláger dvoch španielskych gigantov medzi Realom Madrid a Barcelonou v rámci Kráľovského pohára priniesol triumf katalánskeho giganta, ktorý je po víťazstve v Madride 2:1 o niečo bližšie k postupu do semifinále.

Jose Mourinho poslal na trávnik pomerne defenzívne ladenú zostavu, v ktorej operovali hneď traja defenzívni stredopoliari. Tí mali eliminovať ofenzívne chúťky hostí, avšak Barcelona tradične dominovala v držaní lopty. Skóre však predsa otvorili domáci, keď po individuálnom prieniku prestrelil náhradného brankára Pinta strelou z ľavej strany Cristiano Ronaldo. To bolo na dlhé minúty zo strany Realu všetko a v druhom polčase prišiel dokonalý obrat. Najprv sa po rohovom kope krátko po prestávke presadil efektnou hlavičkou stopér Puyol a o osude stretnutia rozhodol ľavý obranca Abidal trinásť minút pred koncom.

Real Madrid - Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 11. Cristiano Ronaldo - 49. Puyol, 77. Abidal

Real Madrid: Casillas - Hamit Altintop, Sergio Ramos, Carvalho, Coentrao - Diarra (66. Özil), Xabi Alonso, Pepe (79. Granero) - Cristiano Ronaldo, Benzema, Higuaín (66. Callejón)

Barcelona: Pinto - Dani Alves, Puyol, Pique, Abidal - Sergio Busquets, Xavi (85. Thiago), Iniesta - Messi, Fábregas (88. Cuenca), Alexis (82. Adriano)

V druhom stretnutí dňa zvíťazilo Bilbao nad Mallorcou na domácej pôde 2:0, keď sa o dobrú východiskovú pozíciu do odvety postarali Llorente a Muniain.

Athletic Bilbao - Mallorca 2:0 (1:0)
Góly: 35. Llorente, 59. Muniain

• Zdroj: športky, ts, footyroom, youtube