Zjazd v Chamonix ovládol nečakane Kanaďan Hudec

Kanaďan Jan Hudec s krajanom Erikom GuayomKanaďan Jan Hudec s krajanom Erikom Guayom Zdroj: SITA

CHAMONIX - Kanaďan Jan Hudec sa stal druhýkrát v kariére víťazom pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, keď vyhral sobotňajší zjazd vo francúzskom Chamonix.

Tridsaťročný zjazdár s českými koreňmi nadviazal na svoj triumf z Lake Louise z novembra 2007. Špecialista na kĺzavé disciplíny Hudec zvládol skvele najmä spodnú časť 3215 m dlhej a nie príliš technicky náročnej trate s celkovým prevýšením 850 m, na ktorej bolo postavených 46 bránok. Pri teplote -16° C bol o takmer sekundu rýchlejší ako piatkový víťaz Klaus Kröll z Rakúska. V Chamonix zdolal Hudec o 53 stotín sekundy Rakúšana Romeda Baumanna. Tretí skončil ďalší Kanaďan Erik Guay, ktorý zaostal o 63 stotín sekundy. Víťaz piatkového prvého zjazdu v Chamonix Kröll obsadil tentoraz 6. priečku. Veľmi dobrý výkon podal Kanaďan Benjamin Thomsen, ktorý s číslom 50 napokon figuroval na 5. pozícii.

"Už v piatkovom zjazde som bol dostatočne rýchly, ale posledná časť trate mi nevyšla. Tentoraz som mal lepšie číslo. Som veľmi spokojný s mojou jazdou i lyžami," povedal Hudec.

Lídrom hodnotenia Svetového pohára zostáva aj po sobote Chorvát Ivica Kostelič, ktorý sa v Chamonix nevošiel do najlepšej tridsiatky. Kostelič má 80-bodový náskok pred Marcelom Hirscherom z Rakúska, tretí je zatiaľ Švajčiar Beat Feuz. V hodnotení SP v zjazde vedie v sobotu siedmy Didier Cuche zo Švajčiarska.

Výsledky - preteky SP v zjazdovom lyžovaní v Chamonix (Fr.):
Zjazd mužov: 1. Jan Hudec (Kan.) 2:03,25, 2. Romed Baumann (Rak.) +0,53, 3. Erik Guay (Kan.) +0,63, 4. Beat Feuz (Švaj.) +0,75, 5. Benjamin Thomsen (Kan.) +1,03, 6. Klaus Kröll (Rak.) +1,08, 7. Didier Cuche (Švaj.) +1,11