Časovka v Katare pre tím Garmin, Sagan celkovo 14.

Tím GarminTím Garmin Zdroj: internet

LUSAIL - Americký tím Garmin vyhral druhú etapu cyklistických pretekov Okolo Kataru. Jazdci Garminu boli najrýchlejší na 11,3-kilomterovej trati. Lídrom pretekov zostal víťaz prvej etapy Belgičan Tom Boonen v službách tímu Omega Pharma-Quick Step, druhý je Američan Tyler Farrar s rovnakým celkovým časom.

Tím slovenského cyklistu Petra Sagana Liquigas-Cannondale obsadil 5. miesto. Sagan, ktorý bol v nedeľu tretí, po tomto výsledku vypadol z elitnej desiatky. Momentálne mu patrí 14. priečka s odstupom 12 sekúnd na Boonena.

"Dnes to bolo vcelku v pohode, ráno sme sa boli ešte rozjazdiť, rozhýbať trochu nohy a poobede bola na programe časovka. Myslím si, že sa nám išlo dobre a osobne aj mne. Po dojazde do cieľa bola spokojnosť aj v samotnom tíme," prezradil Sagan, ktorého slová sprostredkoval jeho manažér Jozef Korbel. "Už sa veľmi teším na ďalšie etapy, zdravotne i fyzicky som v poriadku a verím, že moje chvíle znova prídu," dodal Sagan.

V utorok je na programe tretia etapa, ktorá meria 146,5 km a vedie z Dukhanu na štadión Al Gharafa v Dauhe.

2. etapa (Lusail - Lusail, 11,3 km): 1. Garmin - Cervelo 12:38 min, 2. Omega Pharma - Quick Step +7 s, 3. Sky +9, 4. Kaťuša +9, 5. Liquigas-Cannondale +13, 6. RadioShack-Nissan +14

Poradie po 2. etape: 1. Tom Boonen (Belg.) Omega Pharma - Quick Step 3:24:07 h, 2. Tyler Farrar (USA) Garmin - Cervelo rovnaký čas, 3. Johan van Summeren (Belg.) Garmin - Cervelo, 4. Ramunas Navardauskas (Lot.) Garmin - Cervelo, 5. Thomas Dekker (Hol.) Garmin - Cervelo, 6. Robert Hunter (JAR) Garmin - Cervelo všetci +3 s, ... 14. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +12