Unavená Hantuchová vypadla v Dauhe hneď v 1. kole

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

DAUHA - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasadená ako pätnásta prehrala v stretnutí 1. kola na turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe s Rumunkou Simonou Halepovou za 154 minút 6:3, 2:6, 6:7 (4).

Hantuchovej nevyšiel úvod zápasu, keď v piatom geme stratila podanie a Rumunka sa ujala vedenia 3:2. Slovenka však potom získala štyri gemy v rade a prvý set sa stal jej korisťou. Druhé dejstvo malo opačný scenár. Hantuchová viedla po rýchlom brejku 2:1, no Halepová získala v ďalších minútach päť gemov za sebou a vynútila si rozhodujúci set. Pred jeho začiatkom si vyčerpaná Hantuchová nechala zavolať na kurt lekára a dala si zmerať krvný tlak. V treťom sete mala Slovenka dvakrát brejk k dobru, za stavu 6:5 podávala na víťazstvo v zápase, no Halepová si vynútila tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 6:4 premenila v poradí druhý mečbal.

Víťazka minulotýždňového podujatia v thajskej Pattayi Hantuchová predtým uspela v 11 zo svojich ostatných 12 trojsetových zápasov, v dueli tohto typu triumfovala 6-krát v rade. Proti 20-ročnej 63. hráčke renkingu Halepovej si však najmä vinou vlastnej únavy pod vplyvom náročného programu nezlepšila tieto úctyhodné štatistiky.

Slovenka sa v Thajsku vyrovnala s prechodom cez šesť časových pásem a náhlou zmenou klímy o približne 50 stupňov. Počas fedcupového víkendu 4. - 5. februára klesala teplota v Bratislave pod mínus 10 stupňov, v Pattayi atakovala hranicu plus 40 stupňov. "Bol to strašný šok pre organizmus. Veľa som teda neočakávala. Zmobilizovala som sa vždy na jednotlivé zápasy, brala som to loptičku po loptičke," vysvetlila Hantuchová po finálovom triufme a doplnila: "Naozaj som nemala nejako veľa síl a momentálne už nemám vôbec žiadne, takže najbližších pár dní bude určite zaujímavých."

Zverenkyňa Claudia Pistolesiho Hantuchová sa v Dauhe ešte predstaví vo štvorhre po boku Poľky Agnieszky Radwanskej. Z katarskej metropoly odnáša prémiu 5800 dolárov a 1 bod do svetového rebríčka WTA.

Simona Halepová (Rum.) - Daniela Hantuchová (SR-15) 3:6, 6:2, 7:6 (4)