Viktoria Azarenková zvíťazila na turnaji v Dauhe

Viktoria AzarenkováViktoria Azarenková Zdroj: SITA

DAUHA - Viktoria Azarenková sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe, keď v nedeľňajšom finále zdolala Samanthu Stosurovú za 68 minút 6:1, 6:2.

Bieloruska sa predstavila na turnaji prvýkrát od obsadenia postu svetovej jednotky a po triumfoch na Australian Open v Melbourne a tiež v Sydney získala tento roku už tretí titul vo dvojhre, celkovo jedenásty.

Rodáčka z Minska nedala tretej nasadenej Austrálčanke Stosurovej šancu a za svoj triumf získala 900 bodov do príslušného rebríčka a šek na 385-tisíc amerických dolárov. Zdolaná finalistka si z Dauhy odnesie 192-tisíc dolárov a pripíše si 620 bodov do rebríčka.

Viktoria Azarenková zvíťazila v sedemnástom dueli v rade a bilanciu zo vzájomných zápasov so Stosusrovou zvýšila na 6:0, stále bez straty setu.

Viktoria Azarenková (Biel.-1) - Samantha Stosurová (Aus.-3) 6:1, 6:2