VIDEO Besiktas bez Hološka dobyl Bragu, prehra Kazane

Simao Sabrosa v súboji s dvojicou Miguel Lopes a Leandro SalinoSimao Sabrosa v súboji s dvojicou Miguel Lopes a Leandro Salino Zdroj: SITA

KAZAŇ - V prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy prehrali futbalisti ruského Rubinu Kazaň s Olympiakosom Pireus 0:1. Víťazný gól zaznamenal v 71. minúte Davide Fuster. Už o minútu neskôr dostal červenú kartu hosťujúci brankár Balasz Megyeri, ktorého vystriedal debutant v drese Grékov 34-ročný veterán Roy Carroll. Bývalý gólman Manchestru United, ktorý prišiel do mužstva v januári z OFI Kréta, sa okamžite stal hrdinom súboja, keď zlikvidoval nariadený pokutový kop Natcha.

V druhom utorňajšom súboji sa na ihrisku minuloročného neúspešného finalistu Sportingu Braga z Portugalska predstavil turecký Besiktas Istanbul bez slovenského útočníka Filipa Hološka. Ten nesedel ani na lavičke náhradníkov. Hostia zvíťazili 2:0, keď im situáciu výrazne uľahčilo vylúčenie domáceho Heldera Barbosu po druhej žltej karte v 29. minúte. V 37. minúte dostal tureckého zástupcu do vedenia Tomáš Sivok, po peknej prihrávke Manuela Fernandesa. Ten istý hráč pripravil aj druhý gól Simaovi v 58. minúte.