VIDEO Real vydoloval výhru nad Betisom, dva góly Ronalda

Jefferson Montero a Cristiano RonaldoJefferson Montero a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - V 27. kole španielskej futbalovej La Lige zvíťazila Malaga nad Levante 1:0 vďaka vlastnému gólu Ghezzala. Vedúci tím Real Madrid zvíťazil nad Realom Betis Sevila na jeho ihrisku 3:2. Pred 37 000 divákmi rozhodol o jeho výhre Cristiano Ronaldo dvoma gólmi, ten víťazný zaznamenal v 73. minúte.

Domáci sa dostali do vedenia už v 10. minúte, keď sa presadil molina. Ešte do prestávky však hostia vyrovnali zásluhou Higuaína. V druhom dejstve prišli opäť veľké chvíle Ronalda, ktorý sa presadil najprv v 52. minúte, na čo však vzápätí odpovedal Montero. Rozhodujúci moment priniesla 73. minúta a Ronaldov druhý gól.

O prekvapenie sa postarali hráči Gijonu, ktorý na domácej pôde zdolali Sevillu najtesnejším výsledkom. Rovnako 1:0 vyhrala aj Malaga nad Levante. Na dne tabuľky sa čoraz pevnejšie usádza Zaragoza, pomohla k tomu aj prehra 0:3 na ihrisku San Sebastianu.

Real Betis - Real Madrid 2:3 (1:1)
Góly: 10. Molina, 55. Montero - 52., 73. Ronaldo, 25. Higuaín, 37 000 divákov

Málaga - Levante 1:0 (0:0)
Gól: 51. Ghezzal (vlastný gól)

San Sebastián - Zaragoza 3:0 (3:0)
Góly: 19. a 40. Agirretxe, 22. C. Vela, ČK: 84. Lanzaro (Zaragoza)

Gijón - Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 32. A. Castro