VIDEO Lakers uspeli v šlágri s Bostonom, Knicks v kríze

Bryant bránený Garnettom a PietrusomBryant bránený Garnettom a Pietrusom Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Los Angeles Lakers zdolali v dueli dvoch najúspešnejších tímov histórie NBA Boston 97:94. Vo vyrovnanom zápase sa štrnásťkrát zmenilo vedenie, ktoré nakoniec zostalo na domácej strane.

Lakers čoskoro viedli až o 15 bodov, Boston sa ale vrátil do zápasu v tretej štvrtine, v ktorej minul iba tri zo 16 striel z poľa. Dve minúty a 41 sekúnd pred koncom viedli Celtics po trojke Raya Allena o päť bodov. Vo zvyšku zápasu už ale skórovali iba Lakers. Skóre preklopil Kobe Bryant 41 sekúnd pred koncom, posledný kôš dal pivot Andrew Bynum, na ktorého domáci rozohrali nečakane svoju akciu po oddychovom čase.

"S tým prišiel Kobe, že posledný útok zahráme na mňa. Povedal, že Celtics nebudú vedieť, čo robiť, čo nám určite vyšlo," povedal Bynum.
Celtics potom mali 15 sekúnd na vyrovnanie, ale cez dobrú obranu Lakers sa nepresadili.

Celá základná päťka Celtics sa pritom dostala do dvojciferných čísel, štatistiky hostí viedol Rajon Rondo s 24 bodmi a 10 asistenciami. Bryant dal 26 bodov, Bynum pridal 20 a k tomu 14 doskokov.

Už po piatykrát v rade prehrali New York Knicks, ktorí na vlastnej palubovke podľahli Philadelphii 94:106. V polčase Knicks strácali len dva body, ale tretiu štvrtinu Sixers ovládli 38:24 a domáci už sa na obrat nezmohli. Zažiaril Lou Williams s 28 bodmi a Evan Turner s 24 bodmi a 15 doskokmi. Za domácich nazbieral 22 bodov a deväť doskokov Carmelo Anthony, 14 bodov a sedem asistencií si pripísal Jeremy Lin, ktorý však trafil iba päť z 18 striel a stratil šesť lôpt. "Nehráme dobre kolektívne. Duch tímu nie je dobrý, obrana mužstva tiež nie. Spoločne jednoducho nerobíme to, čo máme robiť. A nejako to musíme vyriešiť," posťažoval sa kouč Knicks Mike D'Antoni.

V kalifornskom derby Golden State zvíťazilo na ihrisku Los Angeles Clippers tesne 97:93, hoci v závere tretej štvrtiny viedli Warriors rozdielom 21 bodov (76:55). Domáci však v poslednej dvanásťminútovke predviedli parádnu stíhaciu jazdu a Blake Griffin dokonca 4:30 pred koncom vyrovnal na 83:83. Na veľký zvrat to však favoritovi duelu nestačilo. "Hráči zo základnej päťky musia začať súboj s lepšou intenzitou hry," poznamenal kouč Clippers Vinny del Negro. Zakopnutie jeho tímu znamená, že v tabuľke Západnej konferencie im Lakers odskočili o dve víťazstvá.

Orlando si poradilo s nepríjemnou Indianou 107:94, prvú a tretiu štvrtinu vyhralo suverénne, druhú a štvrtú "prenechalo" hosťom. "Musíme sa zlepšiť a predviesť dobrý výkon vo všetkých štyroch štvrtinách. Sú pasáže, keď hráme skvele, no potom trochu poľavíme. Na tom treba popracovať," vyzval Dwight Howard, ktorý pod košom predviedol tradične spoľahlivý výkon (30 bodov, 13 doskokov). Magic k nemu pridali spoza trojkového oblúka desať úspešných striel, zatiaľ čo Pacers iba jednu.

New York - Philadelphia 94:106 (24:22, 25:29, 24:38, 21:17)
Najviac bodov: C. Anthony 22, Lin 14, Fields 13 - L. Williams 28 (3 trojky), Turner 24 (15 doskokov), Iguodala 19

<center><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/W-eFQywclOs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></center>

Toronto - Milwaukee 99:105 (28:21, 28:30, 23:27, 20:27)
Najviac bodov: DeRozan 21, Bayless 16, Amir Johnson a Barbosa po 12 - Ilyasova 31 (3 trojky, 12 doskokov), Gooden 21, Dunleavy 19

Orlando - Indiana 107:94 (36:22, 20:23, 35:21, 16:28)
Najviac bodov: D. Howard 30 (13 doskokov), Redick 18 (3 trojky), R. Anderson 12 - P. George 22, Hansbrough 19, Granger 18

Cleveland - Houston 118:107 (30:26, 24:31, 27:27, 37:23)
Najviac bodov: Jamison 28 (4 trojky), Irving 21, Sessions 15 - Scola 30, G. Dragič 20 (4 trojky), Budinger 16

Denver - Memphis 91:94 (25:23, 28:27, 17:23, 21:21)
Najviac bodov: Nené, A. Harrington a C. Brewer po 15, A. Miller 14 - O. J. Mayo 22 (3 trojky), Conley 13, Cunningham 12

Sacramento - Atlanta 99:106 (24:23, 28:28, 22:29, 25:26)
Najviac bodov: Cousins 28 (12 doskokov), Salmons 14 (3 trojky), M. Thornton a Fredette po 12 - Josh Smith 28, Joe Johnson 21, Teague 16

Los Angeles Clippers - Golden State 93:97 (16:28, 26:27, 22:23, 29:19)
Najviac bodov: B. Griffin 27 (12 doskokov), Paul 23, Foye 16 (3 trojky) - Ellis 21 (11 asistencií), D. Wright 20 (4 trojky), D. Lee 18 (10 doskokov)

Los Angeles Lakers - Boston 97:94 (24:14, 20:28, 28:28, 25:24)
Najviac bodov: Bryant 26 (3 trojky), A. Bynum 20 (14 doskokov), World Peace 14 (3 trojky) - Rondo 24 (10 asistencií), R. Allen 17 (3 trojky), Bass 15