Stranianek st. verí Bayernu, postúpi aj Hamšíkov Neapol

Emil Stranianek verí v postup Neapolu
Emil Stranianek verí v postup Neapolu

BRATISLAVA - Súčasný tréner druholigového FC 1898 Petržalka Emil Stranianek st. (50) začínal s futbalom v Rajeckých Tepliciach. Ako 21-ročný prišiel hrať za Starý bratislavský most do Petržalky a tu počas trojročného pôsobenia zažil na vlastnej koži aj bývalú spoločnú federálnu ligu a súboje so Spartou, Ostravou, Duklou.

Po prestupe na Pasienky hral v žlto-čiernom drese Interu opäť najvyššiu československú súťaž, ale neskôr belasom drese Slovana už pôsobil v Slovenskej národnej futbalovej lige (SNFL).

V závere kariéry hral v FC First Viedeň (1992 – 1994) a z hlavného mesta Rakúska sa ešte presunul na dve treťoligového a štvrtoligové pôsobiská (ASV Hohenau, ASK Marienthal), aby aktívnu činnosť neskôr ukončil tam, kde ju prakticky začínal – v Rajeckých Tepliciach ako hrajúci tréner „materského“ tímu regionálnej IV. ligy.


Tiež by vás mohlo zaujať: Zaregistruj sa v Synot Tipe a získaj bonus až 120 €


Tucet rokov v jednom kuse v službách Petržalky

V roku 1999 prišiel robiť asistenta trénera do Petržalky a v tomto klube v dobrom aj v zlom, ba dokonca aj vo veľmi zlom, pôsobí ako člen realizačného tímu stále. S Petržalkou zažil dva majstrovské tituly (2005, 2008), ako aj jej spanilú jazdu Ligou majstrov v sezóne 2005/2006 – a s „rodnou“ Petržalkou prežíva aj obdobie, keď momentálne v útoku musí nastupovať náhradný brankár, lebo väčšina hráčov počas nedávnej zimnej prestávky z Petržalky doslova zutekala. Aj v nedeľu v súboji s Moldavou nad Bodvou (0:1) sedeli na lavičke náhradníkov štyria dorastenci, ktorí mali nastúpiť v prípade, že by sa niekto zranil.

Pre nevyplatené výplaty to tesne pred jarnou časťou II. ligy vzdali aj tréneri Norbert Hrnčár a Milan Timko. Preto sa ku kormidlu v poslednom období „notoricky sa potápajúcej lode z Prievozu“ postavil dlhoročný verný služobník Petržalky Emil Stranianek starší.

„Teraz, keď som trénerom, vedúceho mužstva už robiť nemôžem, tak to odo mňa prebral Dušan Švehlák. Ten je v Petržalke dlhšie ako ja. Voľakedy robil maséra, teraz je vedúcim mužstva, hospodárom a všetkým, čo je v súčasnosti v našom klube treba,“ reagoval Emil Stranianek na otázku, či je niekto v trápiacej sa Petržalke dlhšie ako on. Aj napriek všetkým zverejneným i nezverejneným problémom si však skúsený futbalový zanietec nájde čas aj na sledovanie Ligy majstrov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Vsaď si v našej tipovacej hre na zápasy Ligy majstrov alebo Európskej ligy


Liga majstrov, osemfinále, odvetné zápasy (utorok a streda 13. a 14. marca):

Bayern Mníchov – FC Bazilej: 1,23 - 1,02 - 6,00 - 3,65 - 9,30

„Bayern v prvom zápase nebol vo svojej koži. Na ihrisku súpera robil veľa chýb, ale teraz je podľa mňa z najhoršieho vonku. V lige vyhral vysoko 7:1, hráči si začali opäť veriť, bude to vidieť aj v odvete s Bazilejom. A hoci Švajčiari 17 majstrovských duelov za sebou neprehrali, tentoraz na rozbehnutý Bayern stačiť nebudú. Mníchov vyhrá vyšším rozdielom a postúpi, preto tipujem jednotku.“

Inter Miláno – Olympique Marseille: 2,00 - 1,23 - 3,20 - 1,70 - 3,65

„Taliani sú doma veľmi silní. Veria si, Marseille to bude mať v Miláne ťažké. Ale keďže Francúzi sú vďaka častému pôsobeniu v Lige majstrov veľmi skúseným mužstvom, šance na úspech sú v tomto prípade vyrovnané. Tipujem remízu a postup Francúzov vďaka gólu, ktorý dosiahli v prvom zápase doma.“

FC Chelsea – SCS Neapol: 1,70 - 1,16 - 3,65 - 2,01 - 4,45

„Domáci po sérii neúspechov vymenili trénera. Na post hlavného kouča nastúpil doterajší asistent, čo je pre mužstvo vždy impulzom k zlepšenému výkonu. Nová ´metla´ pri kormidle by sa mala prejaviť už v tomto súboji. Osobne však verím Neapolu, ktorý sa určite bude spoliehať na rýchle protiútoky. V nich sú dobrí, to je ich najväčšia sila. Myslím si, že Chelsea doma vyhrá, tipujem jednotku, ale ďalej pôjde Neapol, ktorý doma vyhral 3:1. Chelsea podľa mňa v odvete pred vlastným publikom vyhrá iba 1:0.“

Real Madrid – CSKA Moskva: 1,15 - / - 7,00 - 4,60 - 13,50

„Real Madrid veľmi nešťastne v Moskve prišiel o zaslúženú výhru. Vyrovnávajúci gól dostal až v nadstavenom čase, prakticky v posledných sekundách. Moskovčania si dovtedy nevypracovali žiadnu gólovú šancu. Real má momentálne veľmi dobrú fazónu, v lige cez víkend vyhral na ihrisku súpera, preto si myslím, že vyhrá aj tento duel. Tipujem jednotku. Real by podľa mňa mal bez väčších problémov postúpiť ďalej.“


Zdroj:
športky, sz
Foto:
fcpetrzalka1898.sk, SITA

DISKUSIA