Hamšík: Mali sme veľkú prevahu, ale beriem aj bod

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: sscnapoli.it

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol remizovali v zápase 28. kola talianskej Serie A na ihrisku Udinese Calcio 2:2 a nevyužili tak šancu poskočiť na tretie miesto v tabuľke. Kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík nastúpil v drese hostí v 54. minúte za nepriaznivého stavu 0:2, o vyrovnanie sa postaral v záverečných desiatich minútach dvoma gólmi uruguajský útočník Edinson Cavani.

"Ak sa na to pozerám tak, že desať minút pred koncom sme ešte prehrávali 0:2, tak s remízou môžeme byť spokojní. Na druhej strane sme mohli aj vyhrať. Mali sme totiž veľkú prevahu, hralo sa iba na polovici domácich," citovala Hamšíka jeho oficiálna internetová stránka.

Neapol je v Serii A už deväť zápasov bez prehry, na tretie miesto zabezpečujúce štart v Lige majstrov stráca jediný bodík. Partenopei mohli v tabuľke predbehnúť Lazio, ktoré nečakane prehralo na ihrisku Catanie 0:1.

V stredu čaká Neapol odvetný semifinálový zápas Talianskeho pohára proti Siene. V úvodnom dueli tím spod Vezuvu prehral 1:2. Očakávanie je veľké, v predpredaji sa predalo 55 000 vstupeniek, San Paolo bude vypredané. "Chceme nad Sienou vyhrať a postúpiť do finále," vyhlásil Hamšík.