VIDEO Hamšík v LM končí, Chelsea postúpila po predĺžení

John Terry a Didier Drogba sa tešia z góluJohn Terry a Didier Drogba sa tešia z gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - BRATISLAVA - Poslednými štvrťfinalistami Ligy majstrov sa stali futbalisti Realu Madrid a Chelsea. Londýnsky klub zvíťazil v odvetnom stretnutí nad SSC Neapol aj s Marekom Hamšíkom 4:1 po predĺžení.

Hostia začali lepšie, pretože na Sturridgovu nepríjemnú strelu odpovedal najskôr strelou z otočky Hamšík, potom Cavani mieril do bočnej siete a po Inlerovej kolmici zneškodnil gólovú šancu Lavezzimu vybiehajúci gólman Čech. Chelsea hrozila najmä po centroch a presne tak dosiahla aj prvé gólové úspechy. V 28. minúte si na Ramiresov ostrý center do šestnástky Drogba a hoci tiesnený hlavou skóroval svoj 37. gól v LM - 1:0. Krátko po zmene strán si po rohovom kope na bližšiu žrď nabehol Terry a opäť hlavou skóroval - 2:0. Neapol však čoskoro odpovedal výborne hrajúcim Inlerom, ktorý halfvolejom prekonal Čecha - 2:1. Hostí mohol definitívne posunúť do ďalšej fázy Zuniga, ale v 70. minúte s ním vyhral kľúčový mikrosúboj gólman Chelsea. Zahrmelo na druhej strane. Po ruke Dossenu premenil pokutový kop bezpečne Lampard - 3:1 a zápas išiel do predĺženia, pretože rovnaký výsledok sa zrodil aj v prvom súboji.

V nadstavenom čase mohol skórovať najprv Hamšík, ktorý hral do 105. minúty, ale jeho náročný volej zo šestnástky preletel tesne vedľa brány. Na druhej strane po zaváhaní obrancu Campagnara podbehol loptu brankár De Santcis, ale Torres z uhla jeho hrúbku nepotrestal. O štyri minúty neskôr však Drogba spätnou prihrávkou našiel nekrytého Ivanoviča a ten strelil postupový gól na 4:1. Drogba z posledného brejku gólovu bodku nedal.

"Zakončil neuveriteľným spôsobom, ako skutočný kanonier," pochválil strelca rozhodujúceho gólu Lampard. "Bol to znak tímového ducha. Takéto výkony môžu zmeniť celú našu sezónu. Tešíme sa z postupu a myslím si, že s takýmto nasadením sa môžme smelo postaviť do cesty komukoľvek," dodal.

"Myslím si, že sme predviedli kvalitný výkon a môžeme odísť zo vztýčenými hlavami," uviedol kapitán "partenopei" Paolo Cannavaro a doplnil: "Mali sme množstvo šancí, ale, žiaľ, nepremenili sme ich. Rozhodlo však, že sme urobili aj veľa chýb. Vypadnutie zo súťaže trochu bolí, ale určite sme si neurobili hanbu. Musíme sa teraz sústrediť na to, aby sme skončili v talianskej lige do tretieho miesta."

Úvodné štvrťfinálové zápasy sú na programe 27. resp. 28. marca, odvety 3. a 4. apríla. Do tejto fázy postúpili aj tímy APEOL Nikózia, AC Miláno, Bayern Mníchov, FC Barcelona, Benfica Lisabon a Olympique Marseille. Žreb je na programe v piatok 16. marca.

Chelsea - SSC Neapol 4:1 (3:1, 1:0) - prvý zápas 1:3, postúpila FC Chelsea
Góly: 29. Drogba, 47. Terry, 75. Lampard (11 m), 105. Ivanovič - 55. Inler, ŽK: Lampard, A. Cole - Maggio, P. Cannavaro, Inler, Campagnaro, rozhodca: Brych (Nem.)

Chelsea: Čech - Ivanovič, Luiz, Terry (98. Bosingwa), A. Cole - Ramires, 5 Essien, Lampard - Sturridge (63. Torres), Mata (95. Malouda) - Drogba

Neapol: De Sanctis - Campagnaro, P. Cannavaro, Aronica (110. Vargas) - Maggio (36. Dossena), Gargano, Inler, Zuniga - Hamšík (106. Pandev), Cavani, Lavezzi

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com