VIDEO Hladká výhra Realu nad CSKA, dva góly Ronalda

Cristiano Ronaldo sa teší z gólu so spoluhráčmiCristiano Ronaldo sa teší z gólu so spoluhráčmi Zdroj: SITA

MADRID - Real Madrid pokračuje v spanilej jazde Ligou majstrou, o čom sa potvrdil aj posledný ruský zástupca. "Biely balet" si poradil v osemfinálovej odvete na San Bernabeu s CSKA Moskva 4:1.

Hostia sa napriek snahe dostali do väčšej šance len v samom úvode, ale Doumbia v páde zblízka mieril nad. Domáci svoju územnú prevahu však vyjadrili gólovo po necelej polhodine. Na Khedirov mäkký oblúčik za ofsajdovú pascu si nabehol Kaká a jeho spätnú prihrávku poslal do siete Higuaín - 1:0. Ďalší gól pridal favorit v 55. minúte, kedy Cristiano Ronaldo strelou z veľkej diaľky zaskočil brankára CSKA - 2:0. V 69. minúte prišiel na ihrisko Benzema a po necelých 60 sekundách zvýšil na 3:0, keď zblízka na dvakrát prekonal Čepčugova - 3:0. Hráči ruského tímu skorigovali v 77. minúte, po nádhernej strele Tošiča spoza šestnástky sa lopta odrazila od brvna do siete - 3:1. Dohrávalo sa na oboch stranách otvorene ofenzívne, ale skóre už zmenil len Cristiano Ronaldo, ktorý dorazil prihrávku Benzemu do prázdnej brány - 4:1.

"Je neuveriteľný. V minulej sezóne strelil toľko gólov, až si človek myslel, že lepší už byť nemôže. Zdá sa však, že je schopný prekonať samého seba," vyhlásil Mourinho, ktorého mužstvo neprehralo v Lige majstrov proti zahraničným klubom 18 zápasov v rade.

Tréner Moskovčanov Leonid Sluckij po zápase skonštatoval, že jeho tím mohol v Madride dosiahnuť dobrý výsledok jedine odvedením maximálneho a bezchybného výkonu, čo sa však nepodarilo: "V prvom polčase sme ešte hrali dobre, potom sme sa však dopustili chýb a súperovi ponúkli ofenzívne možnosti."

Úvodné štvrťfinálové zápasy sú na programe 27. resp. 28. marca, odvety 3. a 4. apríla. Do tejto fázy postúpili aj tímy APEOL Nikózia, AC Miláno, Bayern Mníchov, FC Barcelona, Benfica Lisabon a Olympique Marseille. Žreb je na programe v piatok 16. marca.

Real Madrid - CSKA Moskva 4:1 (1:0) - prvý zápas 1:1, postúpil Real Madrid
Góly: 26. Higuaín, 55. a 90.+4 C. Ronaldo, 70. Benzema - 77. Tošič, ŽK: Xabi Alonso - Musa, Čepčugov, V. Berezuckij, Mamajev, rozhodca: Lannoy (Fr.)

Real: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso - Özil (87. Diarra), Kaká (76. Granero), C.Ronaldo - Higuaín (69. Benzema)

CSKA: Čepčugov - A. Berezuckij, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Musa (60. Sekou), Wernbloom, Aldonin (46. Mamajev), Tošič (81. Necid) - Dzagojev, Doumbia

• Zdroj: TASR, footyroom.com