VIDEO Real opäť zaváhal, Ramos aj Özil s červenou kartou

Angel Lopez a MarceloAngel Lopez a Marcelo Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid v španielskej lige druhýkrát za sebou prišli o víťazstvo v závere zápasu. Po remíze 1:1 na ihrisku Villarrealu sa ich náskok na čele súťaže pred druhou Barcelonou znížil už len na šesť bodov. Nervózny duel dohrával "Biely balet" bez kouča Josého Mourinha a dvoch vylúčených hráčov.

Proti tímu s debutujúcim trénerom Miguelom Angelom Lotinom, ktorý je už tretím koučom "Žltej ponorky" v tejto sezóne, sa hostia z Madridu dlho trápili. V 62. minúte sa ale Ronaldo dostal za obranu, položil si brankára Diega Lópeza a pohodlne pridal 31. gól v lige. Na lídra poradia strelcov Lionela Messiho z Barcelony stráca jeden gól.

Sedem minút pred koncom však vyrovnal veterán Marcos Senna a rozhodca José Luis Paradas Romero zároveň poslal na tribúnu trénera Mourinha. Frustrácia hráčov i realizačného tímu Realu vyústila ešte do vylúčení Sergia Ramosa za ostrý faul a Mesuta Özila za protesty.

Bilbao po vyradení Manchesteru United v osemfinále Európskej ligy druhýkrát prehralo. Po Valencii nestačil Athletic ani na Atlético Madrid, na ktorého ihrisku až v závere znížil na 1:2. Za domácich sa predtým dvakrát trafil Radamel Falcao.

Zaragoza ukoristila piate víťazstvo v ročníku, keď otočila vývoj zápasu na ihrisku tretej Valencie a vyhrala 2:1. Posledný tím tabuľky sa dotiahol na dva body za najbližšieho súpera, na záchranu ich ale stráca ešte päť.

Villareal - Real Madrid 1:1
Góly: 83. M. Senna - 62. C. Ronaldo. ČK: 85. Sergio Ramos, 86. Mesut Özil (obaja Real Madrid)

Atlético Madrid - Bilbao 2:1 (0:0)
Góly: 50. a 73. Falcao - 90.+ J. Martínez

Gijón - Mallorca 2:3 (1:1)
Góly: 38. Colunga, 66. Botía - 30. J. Nunes, 46. Orfila Artime (vlastný), 77. A. Jiménez

San Sebastián - Levante 1:3 (1:2)
Góly: 6. C. Vela - 11. Barkero (z pok. kopu), 45. A. Koné, 90.+ X. Torres, ČK: 57. Elustondo (San Sebastián)

Valencia - Zaragoza 1:2 (1:1)
Góly: 9. P. Hernández - 30. a 77. Apono (prvý z pok. kopu), ČK: 21. P. Álvarez, 89. Zuculini (obaja Zaragoza)

• Zdroj: ČTK, SITA, dailymotion