VIDEO Messi naštartoval Barcelonu, vysoká výhra Realu

Alexis Sanchez a Lionel Messi Alexis Sanchez a Lionel Messi Zdroj: SITA

BARCELONA - V úvodnom zápase 30. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazila FC Barcelona na ihrisku ambiciózneho Realu Mallorca 2:0. Katalánsky gigant a úradujúci španielsky majster stráca na vedúci Real Madrid tri body, ale biely balet má k dobru nedeľňajší duel s Realom Sociedad San Sebastian.

O úvodný gól zápasu sa v 25. min postaral Lionel Messi, pre ktorého to bol už 55 presný zásah v súťažných zápasoch v prebiehajúcej sezóne a súčasne 35. ligový gól. Argentínsky legionár tak o jeden gól predstihol kanoniera Realu Madrid Cristiana Ronalda.  Barcelona hrala proti Mallorce od 57. minúty bez vylúčeného Thiaga, výhru favorita spečatil v 79. minúte sviatočný strelec Gerard Pique.

Real Madrid - San Sebastián 5:1 (3:1)
Góly: 32. a 57. Cristiano Ronaldo, 40. a 49. Benzema, 6. Higuaín - 41. Prieto

Real Mallorca - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 25. Messi, 79. Pique. ČK: 57. Thiago. 13.000 divákov.

Майорка - Барселона 0:2 by FootballKing2192

Getafe - Valencia 3:1 (3:1) Góly: 12. Rios, 24. Miku, 30. Bruno (vl.) - 5. Soldado

• Zdroj: TASR, SITA, dailymotion.com