VIDEO Real dal Osasune päťku, Barcelona zdolala Bilbao

Cristiano Ronaldo a Karim Benzema sa tešia z góluCristiano Ronaldo a Karim Benzema sa tešia z gólu Zdroj: SITA

MADRID - Dôležité víťazstvá v boji o záchranu v španielskej najvyššej súťaži dosiahli v dueloch 31. kola Granada a Zaragoza. Oba tímy vyhrali na pôde súpera gólmi v záverečných sekundách. Granada sa v Santanderi odpútala od pásma zostupu vďaka presnému zásahu Siqueiru v 89. minúte, tri body pre Zaragozu v Gijone zabezpečil v poslednej minúte Lafita.

Hladký triumf 5:1 zaknihoval Real Madrid na pôde Osasuny. O víťazovi bolo rozhodnuté už po prvom polčase, ktorí hostia vyhrali 3:0. Nezaváhala ani Barcelona a tak môže "naháňačka" o majstrovský titul pokračovať. Katalánsky gigant si na Nou Campe poradil s Bilbaom 2:0, keď sa presadili Iniesta v prvom polčase a poistku pridal v druhom dejstve Messi z penalty. Strata na veľkého rivala tak zostáva stále 6 bodov.

Pokračuje aj prestížny strelecký duel Ronaldo vs. Messi. Portugalská hviezda má na konte 37 ligový gólov, Messi zaostáva o jeden presný zásah.

Barcelona - Bilbao 2:0 (1:0)
Góly: 40. Iniesta, 52. Messi (z pok. kopu)

Osasuna - Real Madrid 1:5 (0:3)
Góly: 48. Nino - 7. Benzema, 37. a 70. Ronaldo, 40. a 77. Higuain, ČK: 90. Lamah (Osasuna)

• Zdroj: športky, ts, TASR, SITA, youtube