Košice a Hlohovec vstúpili do štvrťfinále víťazne

Tomáš LahoTomáš Laho Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších prvých stretnutí štvrťfinále play-off extraligy mužov v hádzanej (hrá sa na 3 víťazstvá):

HC SPORTA Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 34:23 (17:10) - stav série 1:0
Najviac gólov: Tallo a Mazúr po 6, Ďuriš 5 - M. Kozák 5/2, Firit, J. Kozák a M. Gardian po 4
Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, ČK: Laho (Hlohovec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 700 divákov
Do 12. min bol zápas úplne vyrovnaný (5:5), potom domáci disciplinovanou hrou v obrane a skvelým Žernovičom v bránke utiekli súperovi na 7 gólov (13:6). Po prestávke domáci pokračovali vo veľmi dobrom výkone, v 47. min už viedli 27:14 a v závere dostala príležitosť celá lavička. Trénerská premiéra Martina Liptáka teda dopadla nad očakávania.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice 27:34 (17:19) - stav série 0:1
Najviac gólov: Sadovij 10, Tibulevič 8/3, Frajkor 3 - Farkašovský 11, Fuňak 9, Hruščák 8/4
Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčení: 6 - 5, ČK: Tibulevič (Michalovce) za hrubý faul, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 600 divákov
Derby stretnutie bolo v prvom dejstve vyrovnané, hostia získali štvorgólový náskok pred koncom prvého polčasu. Po zmene strán si Košičania udržiavali náskok a zaslúžene si pripísali prvé víťazstvo v sérii.