VIDEO Real doma zaváhal s Málagou, hetrik Soldada

Nádherný gól Santiho Cazorlu, Casillas bol bezmocnýNádherný gól Santiho Cazorlu, Casillas bol bezmocný Zdroj: SITA

MADRID - V prvom nedeľňajšom zápase 28. kola španielskej Primera División zvíťazilo Levante nad Villarrealom 1:0 gólom Xaviho Torresa z 92. minúty.

Valencia zdolala hetrikom kanoniera Roberta Soldada domáce Bilbao 3:0. Baskovia po vyradení Manchestru United v osemfinále Európskej ligy UEFA nepotešili v priebehu pár dní svojich fanúšikov a v tabuľke im patrí naďalej 7. priečka.

Futbalisti Realu Madrid zakopli v boji o španielsky titul. V nadstavenom čase prišli o výhru nad Málagou a po remíze 1:1 sa ich náskok na čele tabuľky pred majstrovskou Barcelonou zmenšil na osem bodov. Zverenci trénera Josého Mourinha nakročili k dvanástej ligovej výhre za sebou v 35. minúte, keď sa francúzsky útočník Karim Benzema trafil hlavou po prihrávke Cristiana Ronalda. V druhej minúte nadstaveného času však vyrovnal nádherným priamym kopom Santi Cazorla. Ronaldo vyšiel prvýkrát po siedmich súťažných stretnutiach strelecky naprázdno. V tabuľke strelcov má s 32 gólmi jednogólový náskok pred Messim.

Real Madrid - Málaga 1:1 (1:0)
Góly: 35. Benzema - 90+2. Santi Cazorla

Levante - Villarreal 1:0 (0:0)
Gól: 90.+2 Xavi Torres, ČK: 90. Marchena (Villarreal)

Mallorca - Atletico Madrid 2:1 (0:0)
Góly: 47. Godin (vlastný), 49. Pereira - 66. Falcao, ČK: 53. Ramis (Mallorca)

Athletic Bilbao - FC Valencia 0:3 (0:1)
Góly: 41., 57., 85. Soldado (tretí z 11 m)