Pacquiao sa bráni: Chcú úmyselne pošpiniť moje meno

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao

MANILA - Filipínska boxerská hviezda Manny Pacquiao sa chce na súdoch brániť obvineniam z daňových podvodov. Podľa boxera ho vládne obvinenia stali už milióny dolárov. Jeden z najbohatších svetových športovcov tvrdí, že Úrad pre vnútorné záležitosti ho chce len šikanovať.

"Chceli len úmyselne pošpiniť moje meno. Budem bojovať až do konca, až do posledného kola," povedal Pacquiao, ktorého úrad vo februári obvinil z falšovania daňových dokumentov. Ak sa mu preukáže vina, hrozí mu dvojročné väzenie. Právnici osemnásobného majstra sveta v boxe pripravujú žalobu proti lokálnym daňovým úradom i proti Úradu pre vnútorné záležitosti.

Pacquiao pred týžňom naznačil, že sa jeho kariére blíži ku koncu, keďže mu Boh povedal, aby čoskoro odišiel z ringu. Pacquiao je známy svojou univerzálnosťou, môže sa pochváliť ôsmimi titulmi majstra sveta v rovnakom počte váhových kategórii. Rodák z Kibawe známy aj pod prezývkou Pac-Man odmietol špecifikovať počet svojich zostávajúcich súbojov, objasnil však dôvod, pre ktorý ho Boh oslovil s posolstvom: "Mojim slovám naslúcha veľa ľudí."


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA