Slovenské hokejistky vstúpili do MS prehrou so Švédskom

Zuzana TomčíkováZuzana Tomčíková Zdroj: internet

BURLINGTON - Slovenské hokejové reprezentantky začali účinkovanie na majstrovstvách sveta v americkom Burlingtone prehrou s favorizovaným Švédskom 1:5. V nedeľu sa stretnú so Švajčiarkami a v utorok ich čaká záverečný duel v skupine s Nemeckom.

Zverenky Miroslava Karafiáta inkasovali rozhodujúci gól v 31. minúte, kedy skórovala na 2:1 Svedinová. V poslednom dejstve zasadili severanky ešte tri gólové údery a zaknihovali prvý triumf. Jedinou strelkyňou Slovenska bola Iveta Karafiátová, ktorá sa presadila v 22. minúte pri početnej výhode. Tradične spoľahlivý výkon predviedla brankárka Zuzana Tomčíková, keď zlikvidovala 34 striel.

Slovensko - Švédsko (0:1, 1:1, 0:3)
Góly: 22. Karafiátová - 19. Holmlovová, 31. Svedinová, 48. Asserholtová, 52. Olofssonová, 53. Udenová Johanssonová. Strely na bránku: 16:39

Slovensko: Tomčíková - Országhová, Brémová, Lalíková, Karafiátová, Kežmarská, Žitňanská - Džurňáková, Čulíková, Miháliková - Kapustová, Veličková, Čupková - Herichová, Jurčová, Sroková - Mikesková, Gápová, Ihnaťová - Lúčová

Miroslav Karafitá: "Proti vysokofavorizovaným Švédkam sme odohrali solídny zápas, založený na kolektívnom výkone i hernej disciplíne. Už samotný vývoj skóre naznačuje, že sme veľmi dlho odolávali Severankám a ak by sa do našej hry v závere nevkradli individuálne chybičky, mohlo to byť ešte zaujímavejšie. Za stavu 1:2 v závere druhej tretiny sme počas presilovky dostali súperky pod tlak a Veličková mala blízko k vyrovnaniu. Švédske hokejistky však potvrdili vysokú triedu, kvalita bola na ich strane, perfektne pracovali s pukom, skvele zakladali svoje útočné akcie. Striedali sme šesť obrankýň a štyri útočné formácie, aby sme ušetrili nejaké sily na nedeľňajší súboj so Švajčiarkami, ktorý môže byť jedným z kľúčových."

Švajčiarsko - Nemecko 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

V A-skupine zdolali domáce hráčky USA v derby Kanadu nečakane vysoko 9:2. Kanaďanky ešte v žiadnom oficiálnom zápase nedostali toľko gólov. Američanky mali skvelý vstup do zápasu, za necelých šesť minút dali 5 gólov.