VIDEO Prosser s dištancom, Emery a Grossmann so zmluvami

Nate Prosser si nenechá újsť žiadnu šarvátkuNate Prosser si nenechá újsť žiadnu šarvátku Zdroj: SITA

NEW YORK - Obranca hokejovej Minnesoty Nate Prosser dostal jednozápasový dištanc za úder hlavou do útočníka Chicaga Jamala Mayersa.

Incident sa stal v prvej tretine štvrtkového stretnutia, ktoré Wild vyhrali 2:1 po samostatných nájazdoch. Prosser za svoju "hlavičku" dostal vyšší trest na 5 minút plus do konca stretnutia. Pre dištanc príde o 3864,86 dolárov zo svojho platu, ktoré poputujú na špeciálny fond hráčskej asociácie NHLPA. V zostave Wild chýbal v sobotňajšom záverečnom stretnutí sezóny proti Phoenixu.

Hokejový brankár Ray Emery zostane aj v budúcej sezóne v Chicagu. Krátko pred začiatkom play-off sa s ním vedenie Blackhawks dohodlo na ročnej zmluve na 1,15 milióna dolárov. Dvadsaťdeväťročný gólman prišiel do Chicaga pred začiatkom tejto sezóny, v základnej časti NHL dostal šancu v 34 dueloch a pripísal si 15 víťazných štartov.

Emery celkovo v NHL odohral 207 duelov, počas ôsmich sezón si okrem chicagského obliekol aj dresy Ottawy, Philadelphie a Anaheimu.

Podpisovalo sa aj vo Philadelphii, kde si Flyers poistili služby obrancu Nicklasa Grossmanna na najbližších niekoľko sezón. Dĺžku nového kontraktu ani jeho finančné podrobnosti vedenie tímu nezverejnilo. Grossmanna získali Flyers 16. februára v rámci výmeny za práva výberu v drafte z Dallasu. V tejto sezóne odohral 27-ročný obranca 74 stretnutí, v ktorých dosiahol 11 asistencií. Rodáka zo Štokholmu draftoval do NHL v roku 2004 Dallas.

• Zdroj: SITA, nhl.com