VIDEO Messi otočil proti Levante, Real zdolal Gijón

Messi zariadil výhru BarcelonyMessi zariadil výhru Barcelony Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid potvrdili pozíciu lídra najvyššej španielskej súťaže a v zápase 34. kola La Ligy zdolali doma Sporting Gijón 3:1. Portugalský útočník Cristiano Ronaldo prekonal svoj vlastný strelecký rekord, keď v 74. minúte strelil už 41. gól v tomto ročníku Primera División. Vo všetkých súťažiach to bol v tejto sezóne už jeho 53. presný zásah. Je súčasne jediným hráčom v štyroch špičkových ligách (v Španielsku, Anglicku, Nemecku a Francúzsku), ktorý dve sezóny po sebe dal v lige 40 a viac gólov.

Real pôjd do sledovaného El Clásica so štvorbodovým náskokom. Ronalda v tabuľke strelcov onedlho dorovnal Lionel Messi, ktorý dvoma gólmi rozhodol o výhre obhajcu titulu 2:1 na pôde Levante. Barcelona prehrávala gólom z penalty, prehrešok Sergia Busquetsa potrestal v 23. minúte José Barker. Hostia sa v ďalšom priebehu prvého polčasu trápili, ale po prestávke sa "nadýchli" k veľkému náporu. V 64. minúte Messi najprv vyrovnal presnou strelou k žrdi a za osem minút hviezdny Argentínčan premenil pokutový kop po spornom zákroku na Cuencu. Katalánsky veľkoklub tak dosiahol jedenáste ligové víťazstvo za sebou.

Levante - FC Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 23. Barkero (z pok. kopu) - 64. a 72. Messi (druhý z pok. kopu)

Real Madrid - Sporting Gijón 3:1 (1:1)
Góly: 37. Higuaín, 74. Cristiano Ronaldo, 82. Benzema - 30. De Las Cuevas (z pok. kopu)

• Zdroj: ČTK, TASR, footyroom