Doprastav zvládol päťsetovú bitku a má mečbal

Radosť hráčok DoprastavuRadosť hráčok Doprastavu Zdroj: foto.mows.sk

BRATISLAVA - Volejbalistky Doprastavu Bratislava zvíťazili v druhom finále play off extraligy v hale Mladosť nad svojím mestským konkurentom Sláviou EU 3:2. V sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 2:0 a už v stredu 25. apríla na svojej palubovke v hale PKO môžu celú sériu ukunčiť ziskom druhého majstrovského titulu.

Stretnutie lepšie začali hráčky Doprastavu, ktoré však po vyhratom prvom sete zaspali úvod druhého. Domáce v ňom rýchlo získali vedenie 8:3 a neskôr až 16:6 a set doviedli bez problémov do vyrovnania. Slávistky rozhodli vo svoj prospech aj vyrovnaný tretí set v jeho koncovke a to isté sa v závere štvrtého podarilo Doprastavu a tak musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom sa presadili hosťujúce hráčky.

Slávia EU Bratislava - Doprastav Bratislava 2:3 (-21, 17, 23, -24, -14) - stav série 0:2
rozhodovali: Fatrdla a Schimpl

o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
VŠK Paneurópska Bratislava - VISTAreal Pezinok 3:0 (20, 16, 17) - stav série: 2:0
rozhodovali: Sarka a Viktorini-Lisá, 150 divákov

o 5. miesto - druhý zápas (hralo sa na odvetu):
COP Nitra - VK Spišská Nová Ves 3:2 (-22, 25, -12, 25, 12) - prvý zápas 0:3, na piatom mieste skončila Spišská Nová Ves
rozhodovali: Smolko a Patúc, 150 divákov

• Zdroj: TASR, SITA