V Istanbule súboj Slovákov: Stoch verzus Hološko

Mehmet Topuz z Fenerbahce (v strede) v ligovom súboji proti Besiktasu (5.2.)Mehmet Topuz z Fenerbahce (v strede) v ligovom súboji proti Besiktasu (5.2.) Zdroj: SITA

ISTANBUL – Elitná ligová súťaž v Turecku pokračuje v nedeľu ďalšími stretnutiami nadstavbovej fázy. V rámci finálovej skupiny budeme na štadióne Sükrü Saracoglu svedkami veľkého istanbulského šlágru, v ktorom domáce Fenerbahce privíta Besiktas.

Obhajca vlaňajšieho prvenstva bol proti mestskému rivalovi v tejto sezóne pomerne úspešný, keď v dvoch vzájomných dueloch ani raz neprehral. Po remíze 2:2 (27.10.) na ihrisku súpera potvrdil viacnásobný turecký šampión domácu silu a svojich priaznivcov potešil víťazstvom 2:0 (5.2.). Momentálna situácia v ligovej tabuľke Fenerbahce velí jasne zvíťaziť, veď na vedúci Galatasaray po sobote stráca už päť bodov, ale to má k dobru nedeľný zápas. Naopak aktuálne štvrtý Besiktas si už môže polepšiť maximálne na tretiu priečku.

Fenerbahce si zatiaľ v nadstavbovej skupine počína suverénnym spôsobom, keď po úvodnom domácom víťazstve s Trabzonsporom (2:0) turecký veľkoklub vyhral aj na ihrisku najväčšieho rivala Galatasarayu (2:1). Desať minút pred koncom stretnutia strelil zlatý gól hostí slovenský ofenzívny záložník Miroslav Stoch, ktorý potvrdil výbornú streleckú formu z aktuálnej sezóny. Istanbulčania sa tak na lídra dotiahli na rozdiel dvoch bodov a to ich ešte čaká vzájomný súboj v domovskom stánku Fenerbahce. Tím, ktorý v Süper Lig na domácej pôde v osemnástich súbojoch stratil pri vysoko aktívnom skóre 41:12 iba tri body, uspel nedávno aj v národnom pohári kde v úvodnom semifinálovom zápase zvíťazil na ihrisku Karabüksporu 2:0 (26.4.). Zverenci tureckého trénera Kocamana sa tak pred náročným finišom ligovej súťaže javia byť v skvelej forme a výbornej psychickej pohode.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Fenerbahce proti Besiktasu

To sa naopak nedá povedať o hosťujúcom Besiktase, ktorého dres oblieka ďalší Slovák Filip Hološko. Ten by v nedeľu mohol do hry zasiahnuť opäť aspoň ako striedajúci hráč. Jeho mužstvo v nadstavbovej skupine o majstra prehralo obidva duely, keď sa ani doma proti Galatasarayu (0:2), ani na pôde Trabzonsporu (0:1) nedokázalo strelecky presadiť. Tieto zaváhania znamenajú pre tím už päťzápasovú ligovú šnúru bez víťazstva a zdá sa, že klub prebiehajúcu sezónu už len dohráva. S určitosťou už totiž Istanbulčania obsadia tretiu alebo štvrtú priečku, čo bude znamenať v ďalšom ročníku priamu účasť alebo aspoň predkolo Európskej ligy.

Kým hosťujúci Besiktas už v nedeľňajšom súboji nemá väčšiu motiváciu bojovať, domáci stále môžu reálne pomýšľať na obhajobu ligového prvenstva z minulej sezóny. Po sobotňajšej výhre vedúceho Galatasarayu bodová strata narástla na päť bodov a Fenerbahce si tak zaváhanie v domovskom stánku absolútne nemôže dovoliť. V zápase teda tipujeme triumf Stocha a jeho spoluhráčov vo veľmi lákavom a určite hodnotnom kurze.

Aktualizácia: Úspešný tip. Po góle Korkmaza síce hostia od 54. minúty vyhrávali, ale už o tri minúty na to vyrovnával Slovák Miroslav Stoch, ktorý potvrdil výbornú streleckú formu z posledných duelov. Sedem minút pred koncom stretnutia ešte vlastný gól hosťujúceho Korkmaza zariadil očakávaný trojbodový zisk favorita.

29.4.2012 o 18:00  |  Fenerbahce - Besiktas  |  Tip: 1  Kurz: 1,62

• Zdroj: športky, ps