Porazí rozbehnutá Cetkovská aj domácu Pennettovú?

Flavia PennettováFlavia Pennettová Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Tenistka Petra Cetkovská napodobnila Viktoriu Azarenkovú, keď na prestížnom turnaji WTA v Ríme porazila svetovú trojku Agnieszku Radwanskú z Poľska a prebila sa medzi najlepšiu šestnástku. O postup do štvrťfinále sa pobije s Flaviou Pennettovou z Talianska, ktorá je podľa bookmakerov SYNOT TIPu miernou favoritkou.

Češka sa postarala o najväčšiu senzáciu doterajšieho priebehu turnaja, keď dokázala poraziť svetovú trojku Radwanskú, čo sa tento rok zatiaľ podarilo iba Viktórii Azarenkovej, vládnucej kráľovnej ženského tenisu. A hneď šesťkrát. Cetkovská favorizovanú súperku porazila za 2 hodiny a 26 minút 6:4, 4:6, 6:1 a potvrdila, že na Poľku vie hrať. Vyhrala totiž aj štvrtý vzájomný zápas! Nie je bez zaujímavosti, že hráčkam vôbec nevychádzal servis, dohromady ho prehrali hneď trinásťkrát (5:8). Rodáčka z Prostějova má na Apeninskom polostrove našliapnuté k najlepšiemu výsledku v sezóne, ktorým je zatiaľ štvrťfinále vo Fesu a Estorile. Rím je však vyšší level. Cetkovská je v rebríčku na 28. mieste, na turnaji vo večnom meste štartuje vôbec po prvýkrát.

Tridsaťročná Talianka zatiaľ prežíva sezónu ako na hojdačke. Po finálovej účasti na úvodnom turnaji sezóny v Aucklande sa trikrát nedostala cez druhé kolo, aby si opäť zahrala finále (Acapulco). Jej výkonnostná krivka potom ale opäť spadla, keď Miami, Indian Wells aj Barcelonu opúšťala zhodne po druhom vystúpení ... Čiernu sériu prerušila až na domácej pôde, kde si v prvom kole vyšliapla na šestnástu nasadenú Rusku Kirilenkovú (6:1, 7:6). Set nestratila ani Američanka Stephensová, ktorú za 87 minút porazila 6:2, 6:3. Rodáčka z Brindisi štartuje v Ríme desiatykrát v kariére, jej maximom je štvrťfinále z roku 2006. V rebríčku WTA figuruje na 21. priečke. Na turnajovú trofej čaká od augusta 2009, keď v Los Angeles porazila vo finále Stosurovú.

Súperky sa proti sebe postavia druhýkrát, jediný vzájomný duel na antuke v Acapulcu vyznel pred tromi rokmi pre Talianku (2:6, 6:3, 6:0).

• Zdroj: synottip