NBA: Miami majú mečbal, ukončia sezónu Pacers?

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Basketbalisti Miami sú krôčik od postupu do konferenčného finále. Po výbornom výkone v druhej polovici piateho merania síl v Indiane si totiž vybojovali prvý mečbal, ktorý sa pokúsi dnes v domácej AmericanAirline Arano premeniť. A bookmakeri SYNOT TIPu Heat veria, séria napíše poslednú kapitolu.

Séria medzi druhým a tretím tímom Východnej konferencie zatiaľ kopíruje pohyb hojdačky, Miami viedlo 1:0, prehrávalo 1:2, ale po dvoch výhrach znovu vedie a má na dosah semifinále. V poslednom zápase na palubovke opäť kraľoval Lebron James, ktorý zaznamenal 30 bodov, 10 doskokov a 8 asistencií. Druhou hviezdou večera bol Dwyane Wade, ktorý nastrieľal len o dva body menej. Na pomyselných miskách váh hrala kľúčovú úlohu streľba z poľa, zatiaľ čo Heat mali úspešnosť 61 percent, súper iba 33 percent. Či James s Wadom výkon zopakujú, domáci fanúšikovia smútiť nebudú. Borci z Floridy v prvom vyraďovacom kole vybavili New York 4:1. Najpresnejšie mušku v play-off má zatiaľ už spomínaný Lebron James, ktorý do obrúčok súperov nastrieľal 291 bodov, čo robí úžasný priemer 29,10 bodov na zápas. Druhý Wade zaznamenal 221 a tretí Mario Chalmers už len 109 bodov. Tréner Eric Spoelstra sa tak asi modlí, aby sa najlepší tandem nezranil a na maródke zostal iba Bosh, ktorého trápi brušný sval.

Jeho trénerský náprotivok Frank Vogel už toľko šťastia nemá. Posledný zápas totiž nedohral Danny Granger (členok) ani David West (koleno) a s najväčšou pravdepodobnosťou do dnešného súboja nezasiahnu. A to je pre tím rana ako hrom. Granger s Westom sú totiž najpracovitejšími strelcami v play-off. Predchádzajúci má na konte 172 bodov, druhý 144. A tak je otázkou, ako sa s ich prípadnou absenciou hosťujúci výber vysporiada. Vylúčený je potom štart s ramenom laborujúceho Stephensa. Postupové akcie Pacers tak povážlivo klesli. Hostia sa však určite nevzdajú bez boja, ostatne v Miami už raz dokázali zvíťaziť (78:75). Indiana v prvom kole porazila 4:1 Orlando a určite si stále robí zálusk aj na skalp Miami. Hostia bojujú o svoje druhé konferenčné finále v histórii klubu, na Pohár Larryho O'Briena si ešte nikdy nesiahli. To Miami oslavovalo historicky prvý a zatiaľ posledný titul v roku 2006.

Zápas začína o 2 hod.
 


Zdroj:
synottip
Foto:
synottip

DISKUSIA