VIDEO Boston zdolal Miami, stav série znížil na 1:2

Kevin Garnett z Bostonu Celtics  sa snaží o zakončenie medzi Dwaynom Wadeom a LeBron Jamesom. Kevin Garnett z Bostonu Celtics sa snaží o zakončenie medzi Dwaynom Wadeom a LeBron Jamesom. Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili v noci na sobotu v treťom finále play off Východnej konferencie nad Miami vo vlastnej hale 101:91 a stav série tak upravili na 1:2 zo svojho pohľadu.

V stretnutí sa darilo trojici ťahúňov Celtics - Kevin Garnett (24), Paul Pierce (23) i Rajon Rondo (21) prekonali 20-bodovú hranicu. "To nebolo dnes len o Garnettových bodoch, pretože Kevin robí všetky tie detaily potrebné k triumfu. Je to náš najlepší obranca, vyniká v defenzívnej hre a je aj skvelý komunikátor na palubovke. A mohol by som pokračovať ďalej a ďalej," pochválil Rondo 36-ročného veterána, ktorý si zápas viditeľne užíval a stihol zabávať aj divákov. V druhej štvrtine po úspešnej akcii si tľapol s chlapcom sediacim v prvom rade, kým neskôr predviedol po páde pre obecenstvo aj zopár kľúk.

Heat, hoci sa síce mohli spoľahnúť znovu na kanonierske schopnosti LeBrona Jamesa, doplatili na viac než 7-minútovú pasáž bez bodu v druhej štvrtine, počas ktorej im stihli Celtics nasúkať 15 bodov. Jamesove skórovanie však bolo nerovnomerne rozložené, jeho body chýbali najmä v záverečnej štvrtine, v ktorej ich dal len 4. "Keď sa šplháte späť do zápasu, každá malá chyba zabolí. Mali sme manko 24 bodov a je ťažké sa z takého nepriaznivého stavu vyškrabať. Skúšali sme to, ale náskok súpera bol priveľký," povedal reportérom James.

Miami hralo znovu bez člena základnej päťky Chrisa Bosha, ktorý vynechal už 8 zápas v play off v rade, podľa trénera Erica Spoelstru je kľúčový krídelník pre zranené brušné svalstvo stále mimo hry na neurčito.
Štvrtý zápas série sa hrá v noci na pondelok znovu v Bostone.

finále Východnej konferencie - 3. zápas: BOSTON - MIAMI 101:91 (30:28, 25:14, 30:21, 16:28)
najviac bodov: Garnett 24 (11 doskokov), Pierce 23, Rondo 21 (10 asostencií) - James 34, Wade 18, Chalmers 14, 18.624 divákov.

stav série: 1:2

• Zdroj: TASR, youtube