VIDEO Boston po domácej výhre nad Miami vyrovnal sériu

Rajon Rondo útočí na kôšRajon Rondo útočí na kôš Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili v noci na pondelok v štvrtom finále play off Východnej konferencie nad Miami vo vlastnej hale 93:91 po predĺžení a stav série vyrovnali na 2:2.

V stretnutí sa darilo strelecky najmä Paulovi Pierceovi s 23 bodmi, Kevin Garnett zaznamenal 17 bodov a 14 doskokov.

Hostia ťažili najmä zo schopností svojho kanoniera LeBrona Jamesa, autora 29 bodov, Dwyane Wade pridal 20 presných zásahov.

V nadstavenej päťminútovke (4:2) sa hrala šachová partia, na konci ktorej mohol dať domácim trojkový mat Dwyane Wade, ale jeho pokus spolu s klaksónom sa nevošiel do obruče. "Bol som presne za čiarou. Nič viac som si nemohol želať. Strieľal som z ideálneho postavenia, ale lopta sa rozhodla, že do koša nepôjde," konštatoval Wade.

Boston - Miami 93:91 po predĺžení (34:23, 27:24, 12:21, 16:21 - 4:2) - stav série 2:2
Najviac bodov: Pierce 23, Garnett 17 (14 doskokov), R. Allen 16 - L. James 29, Wade 20, Chalmers a Haslem po 12

• Zdroj: TASR, SITA, youtube