Simon víťazom turnaja v Bukurešti, získal 10 trofej

Gilles SimonGilles Simon Zdroj: SITA

BUKUREŠŤ - Francúzsky tenista Gilles Simon sa po sezónach 2007 a 2008 tretí raz stal držiteľom titulu na turnaji ATP World Tour 250 BRD Nastase Tiriac Trophy v Bukurešti (dotácia 450 000 eur, antuka vonku). Najvyššie nasadený a 12. muž svetového rebríčka zvíťazil vo finále nad Talianom Fabiom Fogninim za 110 minút 6:4, 6:3.

Odnáša si 250 bodov do hodnotenia a šek na 71 900 eur, zdolaného poteší 150 bodov a 37 860 eur.

Niekdajší 6. hráč hodnotenia získal svoju jubilejnú 10. singlovú trofej na hlavnom profesionálnom okruhu z tucta finálových pokusov. V bilancii zo vzájomných duelov s Fogninim, 57. v renkingu, upravil už na 4:0. Talian bol vo svojom premiérovom dueli o titul.

V rumunskej metropole má Simon zápasovú štatistiku 15:1.

Gilles Simon (1-Fr.) - Fabio Fognini (Tal.) 6:4, 6:3

Švédsky tenista Robert Lindstedt a domáci Horia Tecau získali trofej vo štvorhre. Jednotky miestnej súťaže zvíťazili finále nad nenasadeným francúzsko-poľským tandemom Jérémy Chardy, Lukasz Kubot za 95 minút 7:6 (2), 6:3.

Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-1) - Jérémy Chardy, Lukasz Kubot (Fr./Poľ.) 7:6 (2), 6:3