Meszároš sa ešte necíti: Nechcem sa vrátiť na operačný stôl

Andrej MeszárošAndrej Meszároš Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš absolvoval so spoluhráčmi z Philadelphie v sobotu korčuliarsky tréning, ale do štvrtého zápasu série 2. kola play-off proti New Jersey v nedeľu ešte nezasiahne. Meszároš sa zotavuje po operácii chrbta, ktorej sa podrobil 21. marca.

Rodák z Považskej Bystrice ešte nie je zdravotne úplne v poriadku, po zákroku sa odhadovala dĺžka jeho rekonvalescencie na šesť až osem týždňov. V súčasnosti sa slovenský obranca ešte necíti psychicky a najmä fyzicky pripravený.

"Chcete pomôcť tímu, ale na druhej strane to nemôžete uponáhľať. Dúfam, že ešte dlho budem hrať v NHL. Býva to veľmi ťažké rozhodovanie. Uvidím, ako sa bude môj stav vyvíjať v najbližších dňoch. Nechcel by som riskovať a potom sa vrátiť na operačný stôl. Úplne iné by to bolo, ak by som mal zlomenú ruku alebo prst," povedal v rozhovore pre CSNPhilly.com Meszároš.

Dvadsaťšesťročný obranca Flyers stále pociťuje bolesti. Podľa jeho slov závisí to aj od činnosti, ktorú robí. "Každý deň je iný. Keď sa tvrdšie pripravujem, potom cítim bolesť. Keď mám voľno, potom je to skvelé," priznal Meszároš, ktorý v súťažnom zápase naposledy nastúpil 1. marca.

Andrejovi Meszárošovi pri chirurgickom zákroku odstránili z medzistavcovej oblasti malý úlomok, ktorý tlačil na nervový koreň. V 62 stretnutiach tejto sezóny slovenský zadák strelil 7 gólov a pridal 18 asistencií.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy