Meszároš možno nastúpi už v najbližšom zápase Philadelphie

Andrej MeszárošAndrej Meszároš Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Slovenský hokejista Andrej Meszároš možno zasiahne do bojov zámorskej play off v drese Philadelphie Flyers už v najbližšom zápase. Pre denník Philadelphia Inquirer túto možnosť nepriamo naznačil generálny manažér "letcov" Paul Holmgren.

Meszároš, ktorý je v dôsledku zranenia chrbta a následnej operácie mimo zápasového diania od 1. marca, by mohol vystužiť defenzívu Philadelphie už v noci na pondelok na ľade New Jersey Devils. "Letci" prehrávajú v sérii 1:2 a práve návrat skúseného obrancu môže prispieť k zvratu vývoja semifinále Východnej konferencie.

Po operácii klub informoval, že Meszároš bude absentovať 6 až 8 týždňov a podľa piatkového vyjadrenia Holmgrena zostáva táto informácia v platnosti. Keďže v nedeľu uplynie od nevyhnutného chirurgického zákroku 6 týždňov a štyri dni, zámorskí novinári adresovali Holmgrenovi otázku, či je šanca, že Meszároš už nastúpi. Dočkali sa len zopakovania už známeho časového rámca, ktorým však nevylúčil Slovákovu účasť v zápase.

Tréner Peter Laviolette okrem Meszároša čaká aj na návrat centra svojej checking line Seana Couturiera, ktorý si v prvej tretine posledného zápasu poranil nohu. Po jeho odchode do šatne sa otvoril priestor Iľjovi Kovaľčukovi, ktorý okrem gólu pridal dve asistencie a bol kľúčovou postavou pri víťazstve svojho tímu 4:3 po predĺžení.