Sagan a Velits sa predstavia na Okolo Kalifornie

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: steephill.tv

SANTA ROSA - Už po tretí raz sa slovenský cyklista Peter Sagan postaví v nedeľu na štart prestížnych pretekov Okolo Kalifornie, v štartovom poli ani tentoraz nebude chýbať ani Peter Velits, ktorý vlani obsadil 29. priečku. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan sa stal vlani celkovým víťazom súťaže aktivity, keď zopakoval prvenstvo v súťaži o dres pre najlepšieho šprintéra.

Nehovoriac o tom, že vlani vyhral etapu v Paso Robles a dvakrát bol druhý. Cyklistov čaká od nedele 8. etáp (1184 km). Taliansky tím Liquigas-Cannondale odletel do zámoria už začiatkom týždňa, aby sa pretekári aklimatizovali.

"Musím povedať, že sa mi v Amerike páči a rád sem chodím. Preteky sú po organizačnej stránke skutočne vynikajúce a ľudia, čo chodia povzbudzovať, sú tiež neuveriteľne skvelí. A čo je ešte viac dôležité, už ma tu poznajú, chcú autogram alebo sa odfotiť," prezradil zo zámoria slovenský jazdec Peter Sagan, ktorý sa takmer po mesačnej pauze znova ocitne na štarte.

Sagan sa chce v Kalifornii pripraviť na jeden z vrcholov sezóny - Tour de France. V prvom rade sa musí dostať do pretekárskeho tempa po krátkom oddychu. Sagan má za sebou prípravu neďaleko Salt Lake City v nadmorskej výške 2000 m nad morom. "Trénovali sme denne štyri hodiny, ale v sobotu sme sa presunuli do mesta Santa Rosa, kde bude v nedeľu štart prvej etapy," dodal Peter Sagan.

Informoval Saganov manažér Jozef Korbel.