Hádzanári Prešova šiesty raz v sérii slovenským majstrom

Hádzanári Tatranu Prešov oslavujú titulHádzanári Tatranu Prešov oslavujú titul Zdroj: TASR

PREŠOV - Prešovský hádzanári sa v sobotu stali po roku znovu majstrami Slovenska, keď triumfovali aj v treťom finálovom zápase play off Tipsport slovenskej extraligy 39:30 a obhájili titul.

Po pohárovom triumfe získali Šarišania už pomaly obligátne národné "double", navyše im opätovne patrí aj právo účinkovať v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži - Lige majstrov.

Prešovský finálový uragán po roku opäť valcoval a Tatran na ceste za titulom šampióna už po piaty raz v poradí neprehral ani jeden duel. V ére samostatnosti si Tatran upevnil svoje suverénne postavenie so súčtom ôsmich titulov, až ďaleko za ním s trojicou vavrínov figurujú Považská Bystrica a Topoľčany, po dva úspechy majú na konte Košice a Sečovce a jednu trofej, tú prvú po rozpade federácie získala Trnava.

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 39:30 (19:14)
Rozhodcovia: Baďura, Ondogrecula, 7m hody: 4/4 - 2/1, vylúčenia: 6:4, ČK: Verkič - Zaťko za vzájomnú potýčku, 1720 divákov.
Konečný stav série: 3:0, Tatran získal majstrovský titul.

Prešov: Krupa, Verkič - T. Mažár, Kopčo 6, Hrstka, Mich. Urban, Krok 5, Krištopans 12, Radčenko 2, Kravčák, Tumidalský 1/1, Číp 4, Guzy, Pejovič 1, Pekár 1, Antl 7/3

Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazúr 6/1, Takáč 3, Cibulka, T. Szücs 2, Laho, Stachovič 2/1, Miženko 6, Ďuriš 1, Kasagranda, S. Mažár 1, Zaťko 1, Dudáš 2, Tallo 6

Úvod stretnutia vyšiel hosťom a po góloch Talla a Ďuriša vyhrávali na palubovke úradujúceho majstra 2:0. Dvojgólové vedenie si udržali až do šiestej minúty, no potom zaznamenal svoj tretí gól v stretnutí Kopčo a znížil na 3:4. Zeleno-bieli nevyužili dve dobré šance na zrovnanie a na opačnej strane skóroval Zaťko - 3:5. V 9. minúte sa za bránkou domácich ocitli vo vzájomnom "objatí" brankár Verkič a hosťujúci Zaťko a obidvaja si vyslúžili červené karty. V ďalšom priebehu Tatran zmazal dvojgólový náskok súpera a v 12. minúte po presnom zásahu Krištopansa viedol po prvý raz v zápase 7:6. Favorit stretnutia išiel do dvojgólového vedenia až v 22. minúte, keď sa pred Žernovičom na radosť domáceho publika presadil Číp - 13:11. Až od tohto momentu začali na palubovke dominovať Prešovčania, ktorí si v priebehu troch minút vytvorili päťgólové vedenie (25:22) a to si udržali aj po skončení prvého polčasu - 19:14.

Od druhého dejstva zeleno-bieli postupne zvyšovali svoj náskok a v 39. minúte už svietil na ukazovateli skóre stav 25:17. O rozruch medzi divákmi sa postaral vylúčený Zaťko, ktorý zbytočnými provokáciami pútal na seba pozornosť. Hostia takmer počas celého duelu využívali obranu 0-6 alebo 1-5, no skúsený tím Tatrana zastaviť nedokázali. Ten pohodlne kontroloval priebeh zápasu a na konci sa zaslúžene tešil u obhajoby majstrovského titulu po výsledku 39:30 a hladko zvládnutej sérii 3:0.

Djordje Rašič, tréner Tatrana : "Sme spokojní. V tejto sezóne nám nevyšiel iba prvý krok, postup do Ligy majstrov. Neustále však chceme napredovať a v budúcej sezóne byť ešte lepší."

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "Dosiahli sme maximum, s druhým miestom nemôžeme byť nespokojní. Prešov kraľuje v slovenskej extralige a ja mu blahoželám k prvenstvu."