Američan Johnson vyhral generálku na US Open v Memphise

Dustin JohnsonDustin Johnson Zdroj: SITA

MEMPHIS - Americký golfista Dustin Johnson vyhral s výsledkom deviatich rán pod par turnaj americkej PGA Tour v Memphise, generálku pred US Open. Druhý skončil na St. Jude Classic jeho krajan John Merrick.

"Milujem Memphis. Je naozaj skvelé, že som späť po zranení," povedal Johnson, ktorý tento rok kvôli bolestiam chrbta vynechal tri mesiace vrátane Masters.

Na okruh sa vrátil minulý týždeň 19. miestom na podniku Memorial Tournament a teraz si pripísal na konto svoj ​​šiesty titul na PGA. "Všetky kolá som hral výborne," pochvaľoval si.

Za víťazstvo v Memphise Johnson zarobil 1,08 milióna dolárov a predovšetkým nabral sebavedomie. Teraz bude patriť do okruhu favoritov na US Open.  "Určite pôjdem do San Francisca dobre naladený a dúfam, že nadviažem na Memphis," prial si.

Severoírsky golfista Rory McIlroy, ktorý konečne po troch neúspešných turnajoch prešiel cutom, po dvoch kolách viedol. Ešte pred záverečnou jamkou bol na druhom mieste, ale na osmnástke zahral double bogey a klesol na delené 7. miesto. Napriek tomu druhý hráč svetového rebríčka ukázal zlepšenú formu pred US Open, na ktorom ho čaká obhajoba víťazstva.