Briti sa dočkali wimbledonského triumfu vo štvorhre

Frederik Nielsen Jonathan MarrayFrederik Nielsen Jonathan Marray Zdroj: SITA

LONDÝN - Británia sa deň pred singlovým finále domáceho Andyho Murrayho s Rogerom Federerom dočkala nečakaného wimbledonského titulu vo štvorhre. Deblovú súťaž senzačne vyhral britsko-dánsky pár Jonathan Marray, Frederik Nielsen, ktorý vo veľkej dráme porazil favorizovanú švédsko-rumunskú dvojicu Robert Lindstedt, Horia Tecau 4:6, 6:4, 7:6 (5), 6:7 (5), 6:3.

Marray s Nielsenom štartovali vo Wimbledone iba vďaka voľnej karte od organizátorov a odvďačili sa prekvapujúci víťazným ťažením. V semifinále outsideri vyradili obhajcu titulu Boba a Mika Bryanovcov a ako prvý pár s divokou kartou v histórii Wimbledonu postúpili do finále.

V ňom sa Marray ocitol ako prvý Brit od roku 1960, kedy súboj o titul prehralo domáce duo Mike Davies a Bobby Wilson. Nielsen zase napodobnil svojho dedka Kurta Nielsena, ktorý neúspešne bojoval vo finále dvojhry v rokoch 1953 a 1955.

Marray s Nielsen sa neuspokojili s postupom do finále, ktoré bolo pre oboch na ATP Tour premiérové​​ a poradili si aj s turnajovými päťkami Lindstedtom a Tecauom. Zohraný pár prehral už tretie wimbledonské finále za sebou.

Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.) - Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-5) 4:6, 6:4, 7:6 (5), 6:7 (5), 6:3

• Zdroj: SITA, ČTK