Štefečeková: Jedinou konkurenciou sú mi malé terče

Zuzana Štefečeková
Zuzana Štefečeková

BRATISLAVA - V nedeľu sa do olympijského Londýna zo Slovenska vydala ďalšia dvojica športovcov spod Tatier - strelkyňa Zuzana Štefečeková a džudista Milan Randl. Slovenská trapistka je jednou z adeptiek na medailu, obhajkyňa striebra z Pekingu si však tlak nepripúšťa.

Mimoriadne ťažký žreb určil Randlovi za súpera v kategórii do 90 kg Gréka Iliasa Iliadisa, rankingovú svetovú jednotkou, zverenec trénera Rastislava Mezovského verí, že na neho ukuje úspešnú taktiku.

Štefečeková posledné dni ladila na Londýn v Tatrách. "Záverečná príprava bola v Tatrách, na tri dni som vypla a zrelaxovala, venovala sa turistike. Myslím, že psychicky som pripravená dobre a uvidíme, čo príde," povedala pred odchodom do dejiska OH zverenka kouča Branislava Slamku, ktorá sa už teší na súťažné výstrely: "Poslednú súťaž som mala dávno, takže som nažhavená na súťaženie. Pocity sú dobré, uvidíme ako to hlava zvládne."

Podľa vlastných slov jej najväčším súperom v Londýne bude ona sama: "Moja jediná konkurencia sú tie malé asfaltové terče s priemerom 11 centimetrov. Keď to dobre odmakám a všetko sadne, budem zo sebou spokojná. Inak u nás môže vyhrať každý. Chcem byť jednoducho po poslednom výstrele sama zo sebou spokojná."

Randl bude pod piatimi olympijskými kruhmi debutovať. "Je to moja prvá olympiáda, teším sa," povedal a na margo súpera, s ktorým pred tromi rokmi na MS v Rotterdame pri svojej ceste za 5. miestom vyhral, zhodou okolností hneď v prvom kole, dodal: "Aj keď mám žreb aký mám, zabojujem. V závere prípravy to už bolo o rýchlosti a výbušnosti, aby som dokázal proti nemu viac nastupovať ja. Dvakrát som s ním prehral, poznáme ho. Platiť by mala na neho taká taktika, že ja musím byť stále v pohybe, rozbíjať mu jeho útoky, úchopy, ja musím stále makať a nezastaviť sa. Nemôžem si ho pustiť k telu, to by bol koniec."


Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA