VIDEO Messi zariadil výhru Barcelony, Real prehral s Getafe

Lionel Messi a jeho gólová radosťLionel Messi a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

MADRID - Dvoma gólmi v druhom polčase zabezpečil Argentínčan Lionel Messi Barcelone víťazstvo na ihrisku FC Osasuna v zápase 2. kola španielskej futbalovej ligy.

Pätnásť minút pred koncom vyrovnal a o päť minút neskôr stanovil výsledok 2:1 pre Kataláncov. Domáci viedli od 17. minúty zásluhou Josebu Llorenteho a dlhý čas boli favoritovi vyrovnaným súperom.

Po zápase v Pamplone vedie Messi so štyrmi presnými zásahmi tabuľku strelcov. V štrnástich doterajších zápasoch proti Osasune strelil dvanásť gólov.

Hneď v 2. kole prišiel o všetky body druhý najväčší ašpirant na titul v La Lige Real Madrid a po dvoch zápasoch má na konte len jediný bod. "Blancos" prehrali v "susedskom" derby s Getafe šokujúco 1:2, keď nedokázali zužitkovať priebeh s vedúcim gólom Gonzala Higuaína z 28. minúty. Naopak, tím z južného predmestia Madridu predviedol v druhom polčase obrat a gólmi Juana Valera a Maročana Abdela Barradu získal cenný skalp.

"Getafe zvíťazilo zaslúžene. Nepodalo však žiadny oslnivý výkon a my sme hrali veľmi slabo. Z našej strany to bolo na trávniku neprijateľné. Nie som frustrovaný z výsledku, pretože ten bol úplne zaslúžený. Hnevá ma náš výkon," hovoril kriticky po stretnutí José Mourinho, ktorého tím má na vedúcu Barcelonu po dvoch kolách päťbodový odstup.

Real ukončil sériu 24 zápasov bez prehry v najvyššej domácej súťaži, ktorá bola jeho najdlhšou za ostatných 15 rokov. Madridský veľkoklub zároveň prehral prvý ligový zápas po vyše piatich rokoch, v ktorom viedol po prvom polčase.

"Neboli sme schopní po prvom polčase v druhom súpera doraziť. Musíme sa výrazne zlepšiť. Treba byť sebakritický, tento zápas nebol z našej strany najlepší," priznal skúsený stredopoliar Xabi Alonso.

V záverečnom stretnuti kola predviedla Valencia s Deportivom La Coruna šesťgólovú kanonádu, pričom z bodu sa napon tešili oba tímy. Domáci síce do polčasu viedli 3:1, ale nováčik sa v druhom dejstve nevzdal a dokázal vyrovnať.

Valencia - Deportivo Coruna 3:3 (3:1)
Góly: 11., 28. Soldado, 41. Feghouli 41 - 38., 59. Aguilar, 75. Pozzi z pok.kopu, ČK: 74. Costa (Valencia), 37 000 divákov

• Zdroj: TASR, footyroom.com