Lev začal turnaj v Donecku víťazne, skóroval aj Surový

Tomáš SurovýTomáš Surový Zdroj: levpraha.cz

DONECK - Hokejisti Lev Praha vyhrali aj svoj ​​siedmy prípravný zápas pred vstupom do Kontinentálnej ligy. Do turnaja v Donecku vstúpili zverenci trénera Jozefa Jandača víťazstvom nad Čerepovcom 4:0. Rozhodli troma gólmi v úvodnej tretine.

Pražský nováčik KHL sa dostal do vedenia už v tretej minúte vďaka Řepíkovi, ktorý sa presadil vo vlastnom oslabení. V polovici úvodnej tretiny zvýšil Christensen a v 13. minúte dotlačil puk do bránky Čerepovca Szczechura. Výsledok dovŕšil v 46. minúte pri presilovke po Řepíkovej akcii Surový.

Lev už nad Čerepovcom vyhral pred štrnástimi dňami vo Švajčiarsku 3:1. Len prvý duel nad Kladnom rozhodol 3:2 po samostatných nájazdoch, potom zdolal Liberec (3:2), Spartu (4:2), následne vo Švajčiarsku Lugano (7:3) a Biel (9:1). Pred vstupom do KHL ho čaká ešte v Donecku domáci Donbass, Petrohrad a Jekaterinburg.