Čada stále vidí rezervy: Musíme pracovať na obrane

Tréner volejbalistiek Miroslav ČadaTréner volejbalistiek Miroslav Čada Zdroj: svf.sk

POPRAD - Hoci sa slovenské volejbalové reprezentantky stali v Poprade víťazkami úvodného kvalifikačného turnaja o postup na ME 2013, na slovenskej lavičke po treťom zápase so Španielskom nepanovala úplná spokojnosť. Tréner Miroslav Čada zaregistroval rezervy v defenzíve a mrzel ho tiež nepremenený mečbal vo štvrtom sete.

Slovenský výber zvíťazil v úvodných dvoch stretnutiach bez zaváhania 3:0, no v treťom narazil na húževnaté Španielky, ktoré našli recept na jeho obranu a zvíťazili po päťsetovej dráme 3:2.

"Stále musíme pracovať na obrane, darila sa nám síce takmer celý turnaj, ale proti Španielkam sme mali od druhého setu narušenú predovšetkým obranu na sieti a na tom budeme pracovať," uviedol Čada.

Tím vedený kapitánkou Solange Soaresovou však pôsobil počas celého prvého turnaja kompaktným dojmom a v Poprade zanechal dobrý dojem. Hlavný kormidelník našiel rozdiely medzi prvými dvoma duelmi a zápasom proti Španielsku. "Myslím si, že sme nenašli v tíme útočníčku, ako to bolo v posledných dvoch zápasoch, ktorá by to v rozhodujúcich fázach potiahla. Stále sme hľadali optimálnu zostavu, no nakoniec rozhodlo to, že sme nepremenili mečbal vo štvrtom sete a neboli dôslední v obrane tak, ako náš súper," skonštatoval Čada.

Slovenské družstvo by v prípade premeneného mečbalu za stavu 25:24 vo štvrtom sete získalo štvorbodový náskok pred Izraelom a na druhom turnaji by im stačilo získať "iba" dve trojbodové víťazstvá (3:0 alebo 3:1). "V Poprade sme mali domáce prostredie, dobre sa nám hralo. Škoda toho, no musíme ísť do Izraela bojovať a vyhrať," povedala nahrávačka Martina Viestová. "Musíme zlepšiť obranu, vyvarovať sa chýb v koncovke a zlepšiť i servis," dodala.

Slovenky sa po nedeľňajšom dni voľna budú v pondelok v Bratislave hlásiť trénerovi Čadovi a absolvujú i jeden tréning. O deň neskôr ich čaká dvojfázová tréningová záťaž a v stredu odlietajú do dejiska druhého kvalifikačného turnaja v izraelskom meste Raanana. V prípade, že by Slovensko figurovalo po druhom turnaji v A-skupine na druhom mieste, bude mať ďalšiu šancu v treťom kole kvalifikácie, ktorá sa hrá systémom play off.