McIlroy na víťaznej vlne, vyhral druhý turnaj play off FedExCupu

Rory McIlroyRory McIlroy Zdroj: SITA

CARMEL - Prvý golfista sveta Rory McIlroy má v posledných týždňoch skvelú formu. Severoírsky hráč vyhral počas siedmich dní druhýkrát turnaj play off FedExCupu, ktorému pred finále jasne vládne. Po Deutsche Bank Championship sa radoval aj na BMW Championship na ihrisku v Carmel v Indiane.

McIlroy mal na konci turnaja 216 rán, dvadsať pod par a o dve rany za sebou nechal Američana Phila Mickelsona a Angličana Lee Westwooda. Na delenom štvrtom mieste skončil spoločne s krajanom Robertom Garrigusom Američan Tiger Woods.

McIlroy prežíva skvelé obdobie. Z posledných štyroch turnajov tri vyhral a všetky akcie mali najsilnejšie možné obsadenie. Najskôr sa radoval na major PGA Championship a teraz ovládol dva turnaje FedExCupu po sebe. Podobne ako Woods a legendárny Jack Nicklaus vyhral už v 24 rokoch minimálne šesť turnajov PGA.

"Netušil som, že všetko pôjde tak rýchlo, ale práve sa veziem na víťaznej vlne a chcel by som, aby to vydržalo čo najdlhšie," povedal McIlroy. "Je skvelé, že dokážem vyhrávať turnaje v takej konkurencii opakovane, to dodá veľa sebavedomia," dodal hráč, ktorý za výhru zarobil 1,44 milióna dolárov a tento rok už celkovo 7,8 milióna dolárov.

McIlroy je prvý víťaz dvoch turnajov play off FedExCupu po sebe od Woodsa v roku 2009. Istotu víťazstva v sérii a bonus desať miliónov dolárov ale vo vrecku nemá. O ten ho môže pripraviť hlavne druhý Woods.

"Rory momentálne žiari, hrá naozaj sebavedomo, všetko mu vychádza, ale máme ešte jednu šancu," povedal Woods.

Na čele BMW Championship bol pred posledným kolom Ind Vijay Singh, ale chyboval a klesol na ôsme miesto. Nepostúpil tak medzi elitnú tridsiatku do finále Tour Championship v Atlante. Tam bude chýbať aj minuloročný víťaz FedExCupu Bill Haas.