Slovenky po prehre s Maďarskom druhé na turnaji v Chebe

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

CHEB - Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom záverečnom vystúpení na tradičnom turnaji O štít mesta Cheb s Maďarskom 29:34 (17:15) a na kvalitne obsadenom podujatí skončili na 2. mieste.

Zverenky trénera Petra Sabadku okúsili po dvoch úspešných zápasoch okúsili prvýkrát trpkosť prehry až v súboji s víťazom turnaja, predtým prekvapivo zdolali Češky a Islanďanky.

Pre Slovenky, ktoré nastúpili v Chebe a nemeckom Arzbergu bez legionárskych opôr z Nemecka či Francúzska, ale i hráčok majstrovskej Iuventy Michalovce, bol turnaj prípravou na I. fázu kvalifikácie o postup na MS 2013, zvyšné tri tímy mali v Chebe previerku pred decembrovými ME v Srbsku.

Maďarsko - Slovensko 34:29 (15:17)

Zostava a góly SR: Turóciová, Súlovská - Demajová 2, Dubajová 4/2, Janšáková 5, Kováčiková, Michnová 2, Minárčiková 1, Pileková, Polláková, Rajnohová 4, Súkenníková 6, Szarková, Tóthová 5/1, Trochtová
Najviac gólov Maďarska: Szucsánszka 9/4, Cifrová 8, Tomoriová 6

Favorizované Maďarky viedli po väčšine prvého polčasu. Šesť minút pred jeho koncom pri vedení 15:12 sa však ich tréner Karl Erik Böhn rozhodol stiahnuť všetky hráčky základnej šestky a Slovenky nezohratosť maďarskej "lavičky" využili. Šnúrou piatich gólov zaskočili súpera a vyhrali polčas o dva góly. Na druhé dejstvo nastúpilo Maďarsko znovu v najsilnejšom zložení a postupne sa začali napĺňať papierové predpoklady. Účastník nadchádzajúcich ME napokon tuho bojujúce Slovenky zomlel a po 5-gólovom triumfe zaslúžene vyhral celý turnaj.

Peter Sabadka (tréner SR): "V prvom polčase sme opäť dobre pracovali v obrane, presadzovali sme sa z rýchlych protiútokov i na postavenú obranu, vďaka čomu sme získali dvojgólové vedenie. V druhom dejstve nám robili problémy maďarské spojky Szucsánszka a Tomoriová, na ich pokrytie sme museli reagovať ofenzívnejším variantom defenzívy. Dievčatám už trochu dochádzali sily, družstvo sme prestriedali. Ešte dve - tri minúty pred koncom sme však prehrávali len o 2 góly. Potom sme to riskli, lebo sme hrali finále turnaja a chceli dosiahnuť víťazstvo. Súper to využil a kozmeticky navýšil svoje vedenie. Moje zverenky však musím pochváliť, s naším vystúpením v Chebe som spokojný."

ČR - Island 28:21