Slovan prehral v Čeľjabinsku, Šatan v oslabení jediným strelcom

Lipiansky a Šatan bránia AntipovaLipiansky a Šatan bránia Antipova Zdroj: hctraktor.org

ČEĽJABINSK - Hokejisti Slovana Bratislava nezabodovali ani v druhom zápase na tripe pri Urale v Kontinentálnej hokejovej lige. Po prehre 2:3 s Magnitogorskom sa zverenci Rostislava Čadu predstavili v Čeľjabinsku proti miestnemu Traktoru a podľahli 1:3.

Najbližšie nastúpi Slovan v stredu 3. októbra od 15:00 na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg, čím zavŕší toto ruské turné. Na domácom štadióne sa ukáže v nedeľu 7. októbra od 17:00 proti Dinamu Moskva.

Traktor Čeľjabinsk - Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 9. Jakucenja (Belov), 26. Antipov (Suglobov, Panov), 35. Suglobov (Panov, Antipov) - 34. Šatan (Vondrka). Strely 30:14. Rozhodcovia: Naumov, Šenjov - Lazarev, Golovjov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 7500 divákov.

Traktor: Garnett - Quint, Rjabikin, Vasilčenko, Belov, Katičev, Razin, Šinin, Nesterov - Čistov, Bulis, Kuznecov - Kontiola, Jakucenja, Kosticyn - Suglobov, Panov, Antipov - Popov, Glinkin, Karpov

Slovan: Janus - Tabaček, Sigalet, Štajnoch, Luža, Švarný, Boumedienne, Ďatelinka - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Lipiansky, Hudáček, Šatan - Dravecký, Šťastný, Daňo - Mikúš

Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na ľade Čeľjabinsku opatrne a vyčkávali na svojej modrej čiare. Naopak, domáci sa od začiatku snažili tvoriť hru a častejšie sa dostávali pred Janusa. Ten si s úvodnými akciami Traktoru poradil, no v 9. minúte kapituloval. Belov prihral za obranu Slovana Jakucenjovi a ten zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal - 1:0. Aj nasledujúce minúty patrili domácim hráčom a ich tlak zastavilo až vylúčenie Bulisa v 12. minúte. "Belasí" sa nasťahovali do útočného pásma, ale nedokázali si vypracovať gólové šance. Prvá vážna prišla až v 16. minúte, Lipiansky sa však zblízka nepresadil. V závere úvodného dejstva mohli domáci zvýšiť na 2:0, no brejk dvoch na jedného nedotiahli do úspešného konca.

Slovan hral na začiatku druhej tretiny v oslabení, ale súpera do vyložených šancí nepustil. V 26. minúte však kapituloval druhýkrát, keď sa po akcii Suglubova s Panovom presadil Antipov. Vzápätí Janus zachránil pri ďalšej šanci Kuznecova. V ďalších minútach prišiel útlm. Domáci si strážili náskok a nikam sa neponáhľali. Hostia zase nevedeli nájsť recept na dobrú obranu Traktora a až na menšie šance Miklíka a Bartoviča sa k ničomu vážnemu nedostali. V 31. minúte sa vrútil do pásma Bulis a po jeho strele musel zachrániť Janus. Jeho zákroku však predchádzal faul hostí a Traktor mal ďalšiu presilovku. Slovan ale potvrdil, že mu to v oslabeniach ide, keď sa po Vondrkovej prihrávke dostal do úniku kapitán Šatan, ktorý si blafákom položil Garnetta a znížil na 1:2. Krátko po konci presilovky Suglobov strelou spomedzi kruhov opäť upravil na rozdiel dvoch gólov - 3:1. V ďalších minútach rozkúskovali hru tvrdé zákroky a vylúčenia, ale gól už nepadol.

Podobne tomu bolo aj na začiatku záverečného dejstva, keď si mužstvá vyskúšali hru štyroch na štyroch. V 45. minúte vystrelil Bartovič, ale Garnett bol pozorný a poradil si aj s ďalšou možnosťou Šatana. Potom prišla presilovka hostí, ale tým to v početnej výhode vôbec nešlo. Domáci hráči si už na súperov dávali pozor a ich ofenzívne snahy zastavovali už v zárodku. Slovan tak prehral na súperovom ľade aj druhýkrát za sebou.

Valerij Belousov, Traktor: "Na jednej strane je dobré, že sme vyhrali. Na druhej sú však momenty, nad ktorými musíme popracovať. Mužstvo veľa korčuľovalo, celkom dobre spolupracovalo, no výsledok sa nedostaví, keď chýbajú góly. Osobitne to platí o prvom útoku. Mali veľa prihrávok, bolo to bez striel a preto je výsledok takýto. Až do posledných minút nebolo isté či vyhráme, alebo nie. Preto musíme s chlapcami rozprávať a povedať - hráte hokej, kde musia byť góly. Dobre, možno ukázať aj šou, ale nie tu."

Rostislav Čada, Slovan: "V Čeľabinsku sa nám nepodarilo zvíťaziť hlavne preto, lebo sme boli málo agresívni a dopustili sme sa mnohých chýb v strednom pásme. Traktor bol oveľa aktívnejší. Súperovi sme nechávali príliš veľa voľného priestoru. A navyše sme až trikrát trafili žrdku. Aj preto Traktor získal tri body."

ONLINE KOMENTÁR:

- Najlepšími hráčmi zápasu Šatan a Suglobov.

- 60. min: Slovanisti sa nedostali k záverečnému náporu a tak ani v druhom vystúpení na tomto tripe nebodovali.

- 59. min: Presilovka takmer bez strely na bránu, Traktor to už hrá na istotu.

- 57. min: Kuznecov sa krásne "preštrikoval" až pred Janusa, v poslednom momento ho fauloval Boumedienne.

- 57. min: Diváci v aréne sa bavia mexickými vlnami a oslavujú blížiaci sa triumf.

- 53. min: Čeľjabinsk v týchto minútach jednoznačne dominuje, Janus sa musel mať na pozore pri pokuse Kontiolu, ktorý skončil na žrdi.

- 50. min: Presilové hry Slovanisti nehrajú dobre od začiatku sezóny a výnimka sa neudiala ani teraz.

- 48. min: Hrá sa veľmi otvorený hokej so šancami na oboch stranách. Popov podrazil Švarného a hostia majú ďalšiu šancu.

- 47. min: Slovan v útočnej snahe zabudol na obranu a protiútok s ťažkosťami vyriešil až Janus.

- 45. min: Bartovič sa okamžite po návrate zapojil do útoku ale jeho strela z prvej skončila vo výstroji Garnetta.

- 44. min: Sily na ľade sa vyrovnali, Rjabykin odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

- 43. min: Bartovič vylúčený za sekanie.

- 41. min: Slovan početnú prevahu nevyužil, hrá sa v plnom počte.

-----

- 40. min: Ale v II. tretine už skorigovať nedokázal, aj keď hráči nováčika zavreli súpera v pásme.

- 39. min: Tvrdý atak lakťom Vasilčenka na Boumedienneho, Slovan mal presilovku 4 na 3 a krátko aj 5 na 3.

- 38. min: Bulis to prehnal s dôrazom a rozhodca ho vylúčil za hrubosť.

- 37. min: Slovan opäť iba so štyrmi hráčmi, Lipiansky vylúčený za hákovanie.

- 35. min: Radosť hostí netrvala dlho, takmer okamžite po návrate Daňa na ľad zvyšuje Suglobov strelou švihom spomedzi kruhov - 3:1.

- 34. min: Nádhera v podaní Miroslava Šatana. Po individuálnom úniku a prihrávke od Vondrku v oslabení sa pohral aj s brankárom Garnettom a znížil na 1:2.

- 33. min: Marko Daňo si oddýchne 2 minúty za hákovanie.

- 31. min: Belasí sa snažia vrátiť do zápasu kontaktným gólom, ale obrana Čeľjabinsku je veľmi pozorná.

- 26. min: Po jeho návrate sa Traktor dostal do prečíslenia a akciu zakončil presnou strelou Antipov - 2:0.

- 22. min: Štajnoch však fauloval, dostal dve minúty za držanie.

- 21. min: Slovan vstúpil po prestávke do diania aktívne, so snahou čo najskôr vyrovnať.

-----

- 20. min: Posledné minúty prvého dejstva priniesli veľký nápor domácich, ale do kabín idú tímy aj vďaka skvelým zákrokom Janusa so skóre 1:0.

- 15. min: Tabaček perfektne našiel osamoteného Lipianskeho, ten trestuhodne nedal z bezprostrednej blízkosti.

- 14. min: Traktor hrá v plnom počte.

- 12. min: Vylúčenie - Jan Bulis dostal 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou

- 9. min: Skóre zápasu otvoril Maxim Jakucenja po prihrávke Belova - 1:0.

(facebook.com/hcslovan)

- Najproduktívnejším hráčom Traktoru je mladík Jevgenij Kuznecov (20), ktorý doteraz nazbieral 11 bodov za 5 gólov a 6 asistencií. Posilou počas lockoutu v NHL je Bielorus Andrej Kosticyn, ten strelil v piatich dueloch tri góly.

- Čeľjabinsk patrí k najlepším tímom doterajšieho priebehu sezóny, so ziskom 21 bodov je na 3. mieste Východnej konferencie. Slovan je v Západnej konferenciina 5. mieste za zisk 17 bodov.

- Do zostavy sa po jednozápasovom oddychu vracia skúsený Ján Lipiansky, naopak na zápasovú súpisku sa tentokrát nedostali Milan Kytnár, Vladimír Mihálik a David Printz.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, youtube