Čadu potešil taktický výkon: Ukázali sme bojovného ducha

Špirko pred Janusom, branár Slovana bol neprekonateľnýŠpirko pred Janusom, branár Slovana bol neprekonateľný Zdroj: hc-avto.ru

JEKATERINBURG - Druhý "trip" po klziskách súperov priniesol hokejistom Slovana Bratislava v KHL trojbodový zisk. Rozhodol o ňom presilovkový gól Libora Hudáčka na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg, ktorý znamenal víťazstvo 1:0. Po prehrách v Magnitogorsku a Čeľjabinsku sa tak belasí opäť mohli tešiť z plného počtu bodov.

Zápas sa niesol v znamení obrovskej streleckej prevahy nováčika KHL. Hráči Slovana zasypali amerického brankára Jekaterinburgu Chrisa Holta až 37 strelami, pričom cestu do siete si našla iba jediná. Naopak Jaroslav Janus mal oveľa menej práce a musel zlikvidovať iba 13 pokusov, čo býva pre gólmanov často náročné, keďže nie sú v častej permanencii. Napokon však z toho bolo druhé čisté konto mladého brankára v sezóne.

Spokojný s výsledkom bol po stretnutí aj kouč Rostislav Čada. "Mimoriadne dôležité bolo streliť prvý gól a to sa nám podarilo. Zo začiatku sme boli lepším tímom, ale domáci hru vyrovnali. Oba tímy dostali šancu hrať dvojnásobnú presilovú hru, ale ani jedna strana to nevyužila, čo považujem za nedostatok. V tretej tretine sme hrali vyslovene takticky, ukázali sme bojovného ducha a odvážame si cenné tri body. Jekaterinburg má kvalitný tím a verím, že sa to časom prejaví aj na výsledkoch," skonštatoval na tlačovej konferencii.

Kurióznym momentom bolo rozbitie plexiskla pri domácej striedačke v III. tretine, o ktoré sa po súboji nechtiac postaral jeden z hráčov hostí svojou korčuľou. Pracovníci však zvládli jeho výmenu expresne rýchlo, stačilo im na to necelých päť minút.

Pri úprave ľadu pomáhal aj Holt, keďže rozbité sklo sa dostalo až do jeho bránkoviska. Po zápase bol vyhlásený za najlepšieho hráča domáceho tímu, ale neskrýval sklamanie z prehry: "Zápas bez streleného gólu sa dá vyhrať iba veľmi ťažko. Prehrali sme šiesty zápas v rade, takmer v každom zápase išlo na mňa okolo 40 striel, ale všetko sa naozaj nedá chytiť. Verím, že sa z tohto čo najskôr dostaneme. Slovan hral veľmi múdro a disciplinovane. Majú dobrú kondíciu, ale výrazne sa neodlišujú od iných tímov KHL."

Slovan má na konte po dvanástich zápasoch 20 bodov, v tabuľke Západnej konferencie sa nachádza na 5. mieste a môže v dobrej atmosfére pripravovať na prestížny súboj s obhajcom Gagarinovho pohára. V nedeľu 7. októbra privíta v Bratislave Dinamo Moskva s hviezdnym Alexandrom Ovečkinom, ale aj slovenským obrancom Dominikom Graňákom.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 27. Hudáček (Tabaček). Strely 13:37. Rozhodcovia: Belov, Odinš - Pavlov, Maťusa, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3000 divákov

• Zdroj: športky, ts, youtube, hc-avto.ru