Messi a Ronaldo zariadili dvoma gólmi remízu v El Clásico

Cristiano Ronaldo v akrobatickej koncovkeCristiano Ronaldo v akrobatickej koncovke Zdroj: SITA

BARCELONA - Šláger všetkých futbalových šlágrov opäť raz na seba priťahoval pozornosť celého sveta. Tradičné El Clásico medzi Barcelonou a Realom Madrid tentokrát ponúklo ďalší diel na Nou Campe v metropole Katalánska. Viac dôvodov na spokojnosť mohli mať napokon hostia, ktorí si z horúcej pôdy odnášajú bod za remízu 2:2. O góly sa postarali výhradne dve najväčšie hviezdy súčasnosti, do streleckej listiny sa zapísali iba Messi a Ronaldo.

Nádherné choreo v podaní 98 000 fanúšikov na Nou Campe pred zápasom

Futbalovú lahôdku začali lepšie hostia z Madridu a Cristiano Ronaldo po individuálnej akcii otvoril skóre v 23. minúte. Už o osem minút však odpovedal jeho najväčší rival v boji o najlepšieho hráča sveta Lionel Messi, ktorý po nedorozumení v obrane Realu vyrovnal. Argentínsky fenomén sa postaral aj o druhý gól, keď perfektnou strelou z priameho kopu nedal v 61. minúte šancu Casillasovi. Prišla však okamžitá reakcia Ronalda a v 66. minúte zakončil ideálnu kolmicu od Özila. V ďalšom priebehu už gól nepadol, aj keď domáci tím sa snažil zvrátiť vývoj na svoju stranu.

Aj po siedmom kole zostáva Barcelona na čele tabuľky so ziskom 19 bodov, keď stratila vôbec prvé body. Realu patrí piate miesto, pričom na úhlavného súpera stráca 8 bodov.

FC Barcelona - Real Madrid 2:2 (1:1)
Góly: 31. a 61. Messi - 23. a 66. C. Ronaldo, ŽK: Pedro, Busquets - Alonso, Pepe, Arbeloa, 98.000 divákov

Barcelona: Valdes - Alves (28. Montoya), Mascherano, Alba - Busquets - Messi, Xavi, Iniesta, Adriano - Fabregas (61. Alexis), Pedro

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo - Khedira, Alonso - Di Maria (88. Essien), Özil (80. Kaka), C. Ronaldo - Benzema (61. Higuain)

Trénerovi katalánskeho mužstva Titovi Vilanovovi chýbalo pre zranenia niekoľko hráčov. V defenzívnej formácii nastúpili pri neúčasti stopérov Carlesa Puyola a Gerarda Piquého na ich postoch Javier Mascherano a Adriano Correia. Messi dosiahol v dueloch proti Realu 18 gólov a vyrovnal sa v tejto štatistike rekordérovi v tejto štatistike - Madridčanovi Alfredovi Di Stéfanovi. Fenomenálny trojnásobný najlepší futbalista na svete Messi dal na Nou Campe už úctyhodných 151 súťažných gólov.

Vzájomná bilancia veľkoklubov je takmer úplne vyrovnaná. V doterajších 222 dueloch sa z víťazstva tešil "biely balet" v 88 prípadoch, FCB zvíťazil 87-krát a 47 stretnutí sa skončilo nerozhodným výsledkom. Mierne lepšie skóre má Real (369:361).

• Zdroj: športky, ts, dailymotion, TASR, SITA, youtube