Slov-matic prehral s Kairatom, rozhodol prvý polčas

Futsalisti Slov-maticuFutsalisti Slov-maticu Zdroj: slov-matic-fofo.sk

KRAGUJEVAC - Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava vstúpili do turnaja B-skupiny Elite round UEFA Futsal Cupu v srbskom Kragujevaci prehrou s favorizovaným Kairatom Alma Ata z Kazachstanu 1:5.

Zverenci trénera Jána Janíka si vo štvrtok 11. októbra o 18.00 h zmerajú sily s domácim KMF Ekonomac Kragujevac, ktorý v prvom zápase zvíťazil nad úradujúcim českým šampiónom FK EP Chrudim 4:1. Do záverečného Final Four, ktorý sa uskutoční v apríli 2013, postúpia štyria víťazi skupín elitného kola.

Od úvodných minút sa hralo takmer výlučne pred bránou slovenského majstra, z ktorej si Kairat spravil strelnicu. Na konci 2. minúty zachránilo Gašparoviča a spol. brvno, no o dve minúty už Leo Santana otvoril skóre - 1:0. Tlak favorita pokračoval a v 6. minúte zvýšil Joan na 2:0. Keď Fumasa strelil v 12. minúte tretí gól, bolo hlavnou otázkou, či sa hráči Slov-maticu psychicky nezložia a dokážu ešte v rámci svojich možností vzdorovať silnejšiemu súperovi.

Kairat Alma Ata - Slov-matic FOFO Bratislava 5:1 (3:0)
Góly: 4. a 24. Leo Santana, 6. Joan, 12. Fumasa, 40. Žamankulov - 25. Bartošek, ŽK: Kozár, Bartošek (obaja Slov-matic)

Kairat: Higuita - Leo Santana, Fumasa, Leo, Moraes - Sulejmenov, Giva, Andre, Joan (Kosmuchambetov - Felipe, Žamankulov)

Slov-matic: Gašparovič - Rafaj, Brunovský, Mikita, Várady - Kozár, Rejžek, Fehérvári, Haľko (Brndiar - Bahna, Bartošek)

Ján Janík, trénera Slov-maticu (zdroj: www.slov-matic-fofo.sk.): "Favorita skupiny sme dostali hneď na úvod, bol to nesmierne ťažký súper, predviedol vysokú úroveň brazílskeho futsalu. Naša obrana bola pod stálym tlakom, preťažená, hráči pochopiteľne robili chyby, nevedeli sme sa miestami dostať do hry, pressing a tlak súpera bol po strate lopty enormný. Okrem troch gólov mal Kairat ďalšie príležitosti na skórovanie, len šťastie a vynikajúci gólman Gašparovič znamenalo, že sme prehrali polčas iba 3:0. V druhom dejstve sme sa predsa len dostali už do hry, najmä druhá štvorka vedela kombinovať a dlhšie držať loptu. Našou slabinou v tomto zápase bolo aj to, že sme nedokázali reagovať na ich rýchlosť, kombinácie. Súper bol dôraznejší v osobných súbojoch a predčil nás vo všetkých futsalových atribútoch. Je to relaita a nám neostáva nič iné, iba sa z tohoto zápasu poučiť a myslieť už na dalšieho súpera, domáci Kragujevac. Pozitívum je iba to, že najťažšieho súpera máme za sebou, a ja verím, že je v našich silách odohrať vyrovnané stretnutie aj s Kragujevacom i Era-Packom Chrudim. Naviac méta Kairatu je tento rok vyhrať celý Final Four, podriadili tomu všetko."

To sa napríklad pár hodín predtým nepodarilo hráčom Splitu, ktorí utrpeli v súboji s FC Barcelona ťažký debakel 0:18. Až pri trojgólovom manku sa dostali do hry aj Janíkovi zverenci. Dvakrát bol v dobrej šanci Rejžek, po ňom na konci prvého polčasu Haľko, ale skóre sa nemenilo. V 24. minúte Leo Santana zvýšil už na 4:0 pre Kairat, no odpoveď Bartošeka na seba nenechala dlho čakať - 4:1. Hráči Kairatu evidentne spustili nohu z plynu a hra mala po zmene strán vyrovnanejší priebeh. Joan nastrelil brvno a Gašparovič svojimi zákrokmi držal svoj tím nad vodou, no 25 sekúnd pred koncom ešte raz kapituloval - 5:1.

KMF Ekonomac Kragujevac - FK EP Chrudim 4:1 (1:0)
Góly: 1. Grcič, 26. Kocič, 27. Janjič, 34. Aksentijevič - 40. M. Mareš, ŽK: Daniel (Kragujevac)