15 sekúnd Ramosa: Žrď, smútok, gól, radosť a akrobacia

Sergio Ramos predviedol po góle proti Francúzsku akrobatickú oslavuSergio Ramos predviedol po góle proti Francúzsku akrobatickú oslavu Zdroj: SITA

MADRID - Španielski futbalisti nezvládli koncovku kvalifikačného duelu o postup na MS 2014 proti Francúzsku a v nadstavenom čase inkasovali vyrovnávajúci gól na 1:1 od Oliviera Girouda. Skóre otvoril v 25. minúte menej tradičný strelec Sergio Ramos, takže z gólu mal veľkú radosť. Smutnou postavou zápasu sa stal Cesc Fábregas, ktorý v 42. minúte nepremenil penaltu

Opora Realu Madrid aj reprezentácie prežila v skutočnosti veľmi zaujímavých pätnásť sekúnd hry. Center Xaviho z rozhového kopu pristál priamo na Ramosovej hlave, ale loptu namieril iba do žrde. Obranca si vložil hlavu do dlaní a neveril, že neskončila v sieti. Pokračovalo sa však v hre, Pedro vrátil loptu späť pred bránku, brankár Lloris ju iba vyrazil a to rovno na nohu Ramosa. V priebehu sekundy sa jeho smútok zmenil na obrovskú eufóriu, ktorú potvrdil aj nečakaným akrobatickým kúskom, aký skôr vídať u afrických futbalistov.