Tománek so Stümpelom zariadili triumf Nitry v Poprade

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkpoprad.sk

POPRAD - Skóre duelu mohol otvoriť už v 3. min Martin Segľa, ale puk v bránkovisku po jeho strele v poslednej chvíli zakryl brankár Sidor. V 10. min si Hamrák položil Sidora, ale trafil len ľavú žŕdku jeho svätyne. Krátko na to mohol skóre otvoriť na druhej strane B. Rapáč, ale jeho strelu švihom Valent zneškodnil.

V 14. min po tvrdom projektile Hvilu nevydržalo plexisko, čo malo za následok predčasné ukončenie prvej tretiny a jej dohratie na začiatku prostrednej časti.

V jej úvode sa v ideálnej streleckej pozícii ocitol Buc, ktorého strela sa obtrela o ľavú žŕdku bránky. V 27. min zostal pred Sidorom osamotený Vosátko, ktorý však opäť predviedol neúspešnú sťahovačku a strele Tomasa zabránila v ceste do siete Valentova vyrážačka. Skóre otvorili hostia až v 31. min, keď obrana pozabudla na voľného Tománka, ktorý pohotovou strelou z medzikružia nedal Sidorovi šancu. Popradčania sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať, ale Balán v gólovej šanci tesne minul a Buc nastrelil druhýkrát len ľavú žŕdku. Posledný gólový závar minútu pred koncom tretiny vyriešil Valent posunutím bránky.

Vyrovnávajúci gól sa domácim podarilo vsietiť až v úvode záverečnej časti, keď presilovú hru bleskurýchle využil po dorážke Balán. V 48. min prišli veľké chvíle gólmana Valenta, ktorý akrobatickým zákrokom zabránil skórovať Saboličovi a krátko nato vyriešil aj nebezpečnú skrumáž. Popradčania stupňovali tlak a často sa pokúšali o streľbu, ale nevedeli nájsť recept na odkliatie čara nitrianskeho gólmana. K slovu sa v ďalších minútach dostali aj Nitrania a gól visel pre zmenu aj na druhej strane. Svoje umenie však predviedol aj Sidor, keď si poradil so zakončením Jokilu, Nádašdiho a Stümpela. Vylúčenie Vandasa v závere tretiny nielenže zastavilo vrcholiace úsilie domácich, ale ponúklo hoťom presilovku, ktorou nepohrdli a využili ju po strele Tománka na rozhodujúci gól zabezpečujúci cenné tri body.

HK Poprad - HK Nitra 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 44. Balán (Hvila) - 31. R. Tománek (Stümpel), 58. R. Tománek (Stümpel, Jokila)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Gajan, V. Snášel, 1283 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, D. Kramár, Pentikäinen, M. Kurali, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Koskinen, D. Buc - Sabolič, B. Rapáč, S. Takáč - Matúš Paločko, Gríger, Homa

Nitra: M. Valent - Nadášdi, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, Árvay, Rais, F. Kuzma - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, Kadura - Pupák, Šiška, Kmeč

Jozef Škrak (tréner Popradu): "Nitrania hrali výborne v defenzíve. Druhá tretina bola z našej strany najslabšia. V tretej tretine sme zvýšili aktivitu a po vyrovnávajúcom góle sme ožili, ale hostia dostali výhodu presilovej hry, ktorú využili na víťazný gól."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Bol to pokojný zápas. V úvodnej tretine sme mali mnoho šancí a jeden strelený gól bol málo. V záverečnej časti si domáci vytvorili tlak a boli blízko k bodu. Gólom v závere trochu nečakane vezieme do mov tri body. "

• Zdroj: SITA, huste.tv