Nitra si doma poradila s Trenčínom, rozhodla prvá tretina

Marek Mašlonka, Emil Bagin a Lukaš ŠkrečkoMarek Mašlonka, Emil Bagin a Lukaš Škrečko Zdroj: SITA

NITRA - Domáci začali ofenzívne, tri gólové šance nevyužil Martin Segľa a hoci sa hralo na jednu bránku, vedenia sa prekvapivo ujali Trenčania. Sojčík strelou od ľavého mantinelu prekvapil Valenta v bránke Nitry. Domáci pokračovali v aktívnej hre a v 17. minúte Škrečko strelu od modrej čiary vyrazil iba pred seba, Hamrák posunul puk Tománkovi, ktorý ho doklepol do bránky - 1:1.

V posledných sekundách úvodnej tretiny strelila Nitra gól do šatne, keď Hamrák našiel voľného Ordzovenského medzi kruhmi a ten nedal Škrečkovi šancu.

V polovici druhej časti stretnutia sa Nitra dostala pred bránku Dukly a po prihrávke Hamráka prekonal na dvakrát brankára Trenčína fínsky legionár v nitrianskom drese Jokila. Najväčšia šanca hostí v druhej tretine prišla dve minúty pred druhou sirénou, keď Pardavý naservíroval puk Maroszovi, ale ten prestrelil.

V 50. minúte domáci signalizovali gól po strele Mašlonku, no videorozhodca potvrdil, že puk sa odrazil od žŕdky Škrečkovej bránky späť do poľa. O dve minúty neskôr mal Martin Segľa možnosť zvýšiť vedenie Nitry, keď sa dostal do samostatného nájazdu, ale Škrečko ho vychytal. V závere stretnutia sa Trenčania odhodlali k hre bez brankára, skóre sa už nezmenilo (3:1).

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 17. R. Tománek (Hamrák, Podstavek), 20. Ordzovenský (Hamrák), 31. Jokila (Hamrák) - 11. Sojčík (R. Bagin, J. Gašparovič)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Holienka, Tvrdpň, 1923 divákov

Nitra: M. Valent - T. Nádašdi, P. König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, F. Kuzma - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, Jokila - R. Tománek, Hamrák, Podstavek - Pupák, Kmeč, Kadura

Trenčín: Škrečko - Biro, J. Koma, Pozník, E. Bagin, Imrich, T. Bokroš, Habšuda, Vizváry - J. Pardavý st., Marosz, T. Klíma - J. Gašparovič, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, Broska, Šišovský - B. Mravík, O. Rusnák, Buliš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Na začiatku sme nemohli chytiť tempo, no myslím si, že o výsledku rozhodol druhý gól v závere prvej tretiny. Nepremenili sme množstvo príležitostí, ale nepripustili sme zdramatizovanie zápasu."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Začali sme dobre, strelili sme gól, no potom sme inkasovali dva a od toho momentu sme sa nevedeli dostať z kŕča. V ďalšom priebehu sme boli málo efektívni v zakončení i v korčuľovaní."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv